TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Nowa Ruda welcome to...Nowa Ruda sprawiła paniom nie lada prezent z okazji Dnia Kobiet – 9 marca w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Strzelecka 2a) wystąpi Zbigniew Wodecki.

Zbigniew Wodecki, to artysta wszechstronny - piosenkarz, instrumentalista, kompozytor, aranżer, prezenter telewizyjny i aktor. Urodził się 6 maja 1950 roku w Krakowie. Z wyróżnieniem ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie skrzypiec prof. Juliusza Webera i zakwalifikował się do grona stypendystów konserwatorium w Leningradzie. Studiów tych nie podjął, ponieważ rozpoczął współpracę z zespołem towarzyszącym Ewie Demarczyk. Współpracował również z grupą Czarne Perły (trąbka) i Anawa (skrzypce). Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Kazimierza Korda. Od końca lat 60-tych związany z Piwnicą Pod Baranami. Jako piosenkarz zadebiutował w 1972 roku na festiwalu w Opolu, gdzie piosenką Znajdziesz mnie znowu zdobył nagrodę za debiut. Występował w duetach z Danutą Błażejczyk, Alicją Majewską, Krystyną Prońko, Ireną Santor i Zdzisławą Sośnicką. Skomponował muzykę m.in. do przedstawienia Miłość i gniew (reż. K. Kolberger), pieśń finałową wodewilu Żołnierz królowej Madagaskaru oraz muzykę do spektaklu Królewna Śnieżka i krasnoludki (reż. K. Kolberger), w którym wystąpił też jako aktor.

Grywał w serialach telewizyjnych, takich jak 39 i pół, Miodowe Lata, Klan. Świetnie sprawdził się w roli prezentera telewizyjnego programów Droga do Gwiazd i Twoja Droga do Gwiazd oraz jurora Tańca z Gwiazdami.

Zbigniew Wodecki nagrał osiem albumów. Spośród jego piosenek najbardziej popularne to: Pszczółka Maja, Z Tobą chcę oglądać świat, Izolda, Lubię wracać tam gdzie byłem, Zacznij od Bacha, czy Chałupy welcome to.

Koncert w Nowej Rudzie rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety dostępne w kasie MOK (pokój nr 4). Szczegółowe informacje pod nr tel. 74 872 44 84.
Maciej Schulz


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej