TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Nowa Ruda na rockowoCzerwiec w Nowej Rudzie rozpocznie się od mocnego grania. Z okazji dni miasta (4-6.06) ściągną do niego rockowe zespoły z legendą polskiej sceny Perfectem. Dobra zabawa gwarantowana.

Rockowy weekend rozpocznie się w piątek 4 czerwca od imprezy Rock Stock – Polsko-Czeska Scena Rockowa. Na stadionie w Słupcu od godz. 15.00 zaprezentuje się osiem najlepszych zespołów rockowych pogranicza, które powalczą o nagrody II Przeglądu Zespołów Rockowych. O godz. 21.00 na scenie pojawi się zespół Jamal. Radomska grupa, łącząca reggae, hip-hop i dancehall powstała w 1999 roku. Do tej pory wydała dwa albumy i cztery single. O godz. 22.30 rozpocznie się dyskoteka pod gwiazdami.

Sobotnie obchody Dni Nowej Rudy (5.06) rozpoczną się o godz. 10.00 od meczu ligi powiatowej siatkówki dziewcząt, który rozegrany zostanie w hali Centrum Turystyczno-Sportowego. Część muzyczną na stadionie zainauguruje o godz. 16.00 rockowa grupa Łowcy Szmalu. Tego dnia wstęp na stadion będzie płatny (5 zł) i warto pilnować swoich biletów, bowiem na ich podstawie o godz. 23.00 losowane będą nagrody rzeczowe. Sobota pełna będzie wrażeń. Teatr Gladiatorów zaprezentuje pokaz Drużyny Wojów Piastowskich, a żołnierze z Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej pokażą swoje umiejętności. O godz. 17.30 na scenie pojawi się grupa wokalna Avocado. Męski kwintet znany jest m.in. z występu w programie TV Śpiewaj i walcz. W repertuarze zespołu znaleźć można wiele gatunków muzycznych (gospel, szanty, rockowe i popowe standardy). O godz. 19.00 wystąpi zespół Ulysses, a godzinę później rozpoczną się zawody noworudzkich strongmanów. O godz. 21.00 sceną zawładnie zespół Perfect.

Ostatni dzień noworudzkiego świętowania (6.06) upłynie pod znakiem rodzinnej biesiady. Dla najmłodszych przygotowano plener plastyczny i ceramiczny, a o godz. 14.00 dzieci z sekcji artystycznych zaprezentują swoje umiejętności na scenie. O godz. 16.30 rozpocznie się program dla milusińskich Kolorowy Świat Malucha, w którym wystąpią szczudlarze i akrobaci, a nad stadionem uniosą się miliony baniek mydlanych. O godz. 18.30 Nowa Ruda sięgnie do swoich korzeni za sprawą Orkiestry Górniczej. Godzinę później na scenie pojawi się zespół Masters, wykonawca biesiadnego hitu Żono Moja. O godz. 20.30 sceną zawładną Dziani i Gwiazdy Cygańskie. Dni Nowej Rudy zakończy pokaz sztucznych ogni.
Dniom Nowej Rudy towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje: wesołe miasteczko, paintball, quady, czy przejażdżki bryczką.


Perfect. Zespół powstał w 1977 roku w Warszawie z inicjatywy Wojciecha Morawskiego i Zdzisława Zawadzkiego (byli członkowie Breakoutu) oraz Pawła Tabaki. Rok później do zespołu dołączył Zbigniew Hołdys. Grupa szybko zdobyła popularność w kraju oraz wśród amerykańskiej Polonii, dla której Perfect dał wiele koncertów za oceanem. Po powrocie do kraju skład zespołu uległ zmianie. Do Hołdysa dołączył Grzegorz Markowski, a wkrótce wsparli ich gitarzysta Ryszard Sygitowicz i perkusista Piotr Szkudelski. Początek lat 80-tych, to okres świetności Perfectu. Przeboje Nie płacz Ewka, Autobiografia, Chcemy być sobą, czy Niewiele ci mogę dać na stałe wpisały się w kanon polskiej muzyki rockowej. Dwa albumy Perfectu (Biały Album i UNU) sprzedały się w milionach egzemplarzy, a grupa przez wiele tygodni utrzymywała się na pierwszych miejscach list przebojów. Po wielu burzliwych latach, roszadach w składzie, zawieszeniach i reaktywacjach, dziś Perfect tworzą: Grzegorz Markowski (wokal), Dariusz Kozakiewicz (gitara), Piotr Urbanek (bas), Jacek Krzaklewski (gitara) oraz Piotr Szkudelski (perkusja).


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej