TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Teatr i muzykaNowy rok w Nowej Rudzie rozpoczynie się teatralnie. W styczniu miasto zaprasza na dwa spektakle, a już z początkiem lutego (8.02) Nową Rudę odwiedzi zespół De Mono.


Siódmego stycznia na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Strzelecka 2a) wystawiona zostanie sztuka Teatru Sceny Rode pt. Powsinogi na cztery nogi. Spektakl jest pełną humoru podróżą po polskiej wsi, którą raz po raz przerywają opowieści o przeszłości i atmosferze prowincji.
Sztuka swoim charakterem nawiązuje do dawnego teatru jarmarcznego. Start o godz. 16.00, wstęp 20 zł.
Dwa tygodnie później (20.01) MOK zaprasza na premierę monodramu Nieładna na podstawie Hamleta. Scenarzystką i reżyserką, a zarazem aktorką jest Paulina Król. Początek o 19.00, wstęp 15 zł.


Ósmego lutego do Nowej Rudy zawita zespół De Mono. Debiutancki album zespołu pt. Kochać inaczej ukazał się w 1989 r. Kolejne lata zaowocowały nowymi nagraniami, ze znanymi Statkami na niebie na czele. W połowie lat 90. XX w. muzycy tworzyli własne projekty muzyczne. W dość często zmienianym składzie De Mono nagrało w sumie 11 albumów, z czego dwa pokryły się platyną. Dziś grupę tworzą Andrzej Krzywy (wokal), Piotr Kubiaczyk (gitara basowa), Paweł Pełczyński (saksofon, instrumenty perkusyjne), Paweł Dampc (klawisze), Tomasz Banaś (gitary), Zdzisław Zioło (gitary) oraz Marcin Korbacz (perkusja).
Koncert w Nowej Rudzie odbędzie się w sali widowiskowej MOK o godz. 19.00. Wstęp 60 zł. Szczegóły na www.mok.nowaruda.pl
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej