TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Noc muzeówNoc Muzeów w regionie spędzić można będzie zarówno w Kłodzku, jak i w Dusznikach, odwiedzając Muzeum Ziemi Kłodzkiej i Muzeum Papiernictwa.


Muzeum Ziemi Kłodzkiej


W piątek (16.05) obiekt zaprasza od godz. 19.00 na wernisaż ekspozycji Osobistości i osobliwości Ziemi Kłodzkiej. Wystawa wędruje z miasta do miasta i wciąż jest wzbogacana o nowe prace ukazujące historię i bogactwo regionu. W kłodzkiej edycji wykorzystano fotogramy Georga Marxa z archiwum Muzeum Filumenistycznego oraz grafiki i stare pocztówki ze zbiorów Zbigniewa Franczukowskiego, które umiejętnie połączono w całość za sprawą opowiadania Pauliny Bagińskiej Ładnie tu macie.... Tuż po wystawie, o godz. 21.00 rozpocznie się występ międzynarodowej grupy Korjen. Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów będzie też moża zobaczyć prezentację fotografii absolwentki Uniwersytetu w Sunderland (New-castle) Emilii Tabisz oraz zbiór ceramik autorstwa absolwentki poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego Agnieszki Ciszewskiej.


Muzeum Papiernictwa


W sobotę (17.05) na nocne zwiedzanie zaprasza dusznickie Muzeum Papiernictwa. Tajemnicze wnętrza barokowego młyna można będzie odkrywać w godz. od 20.00 do 23.00. Zwiedzającym udostępnione zostaną wystawy stałe poświęcone historii papieru i papiernictwa oraz czasowa ekspozycja Wydawnictwa bibliofilskie na papierze czerpanym, adresowana do miłośników ksiąg kolekcjonerskich, które do tej pory przechowywane były w dusznickim magazynie muzealnym. Zwiedzanie uzupełnione zostanie o nocne czerpanie papieru ze specjalnie przygotowanej masy papierniczej z dodatkiem gwiezdnego pyłu.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej