TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
O Polakach na wesołoW piątek (10.06) Kłodzko zaprasza na pełen wysmakowanych żartów występ kabaretu Neo-Nówka.


Kabaret Neo-Nówka powstał w 2000 roku. Założyli go wrocławscy studenci - na początku swojej działalności funkcjonowała pod nazwą To-Niemy. W przygotowywanych skeczach kabareciarze poruszają głównie tematy społeczne i polityczne. Twórczość grupy wielokrotnie została doceniona przez jurorów najważniejszych festiwali kabaretowych w Polsce, takich jak m.in. PaKa. Od 2009 roku z artystami współpracuje zespół muzyczny Żarówki w składzie: Dawid Korbaczyński (gitara), Piotr Spychała (instrumenty klawiszowe), Piotr Mazurek (gitara basowa), Michał Maliński (perkusja), Wojciech Szklarkowski (akordeon). Kabaret Neo-Nówka jest ambasadorem Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Grupę tworzą: Roman Żurek (założyciel i autor tekstów), Michał Gawliński oraz Radosław Bielecki.
Bohaterami niemalże każdego spektaklu grupy są postaci będące przedstawicielami różnych grup społecznych – wspólnie z widzami wędrują one w poszukiwaniu celu swojej podróży. To postaci bardzo wyraziste, serwujące kąśliwe puenty z charakterystyczny pazurem. W programach grupy nie brakuje także autorskich piosenek i muzyki na żywo.Występ w Kłodzku rozpocznie się o godz. 17.00 w sali widowiskowej KCKSiR-u (pl. Jagiełły 1). Bilety w cenie 70 zł (60 zł – balkon) do nabycia w kasie Galerii Sztuki pARTer.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej