TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Wrzesień na wesołoKomu smutno, że tegoroczne wakacje przeszły już do historii, powinien odwiedzić Nową Rudę, gdzie pojawi się rozbrajająca Neo-Nówka. Do miasta przyjedzie także wirtuoz akordeonu - Marcin Wyrostek.


Lato w Nowej Rudzie pożegnamy 20 września koncertem w wykonaniu Roberta Grudnia (organy) i Marcina Wyrostka (akordeon). Obaj panowie wystąpią w kościele pw. św. Mikołaja o godz. 19.00.
Z kolei w piątek 25 września w hali Centrum Turystyczno-Sportowego w Nowej Rudzie-Słupiec (ul. Kłodzka 16) wystąpi kabaret Neo-Nówka. Wrocławska grupa w tym roku obchodzi swoje 15-lecie, a to dobry moment na małe podsumowanie. Dlatego w prezentowanym w Nowej Rudzie programie nie zabraknie największych hitów Neo-Nówki, m.in. kultowego już skeczu Niebo, który został przez widzów wybrany skeczem 30-lecia, czy bezkompromisowej Pani Wandzi Nierusz z domu Zostaw, która potrafi wyjść obronną ręka z każdej niewygodnej sytuacji. Do tego szykuje się kilka niespodzianek. O warstwę muzyczna zadba koncertujący od lat z kabaretem zespół Żarówki. Występ rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety w cenie 50 zł za miejsca na trybunie i 60 zł za miejsca na parterze do nabycia w MOKu (ul. Strzelecka 2a).


Marcin Wyrostek – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Dziś jest wykładowcą tej uczelni. Laureat ponad 30 konkursów akordeonowych, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2009 wygrał II edycję programu Mam talent.


Robert Grudzień – muzyk, kompozytor, dyrektor festiwali muzycznych. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Cieszy się popularnością jako koncertujący organista. Od kilku lat czynnie udziela się jako pianista i klawesynista.


Neo-Nówka kabaret powstał we Wrocławiu w 2000 roku. Porusza tematy społeczne i polityczne. Tworzą go: Roman Żurek, Michał Gawliński i Radosław Bielecki. Do tej pory artyści skomponowali 10 programów. Twórczość grupy wielokrotnie została doceniona przez jurorów najważniejszych festiwali kabaretowych w Polsce, takich jak m.in. PaKa.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej