TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
NATURAlnie zainspirowaniKlasa 1A ze Szkoły Podstawowej w Dusznikach-Zdroju zgłosiła swój udział w konkursie „Natura – Naturalna Inspiracja”. W ramach działań konkursowych dzieci…. napisały własną bajkę o wdzięcznym tytule: Przygody wilczka Kacperka i jego przyjaciół. Inspiracją były Bajki z pakietu edukacyjnego NATURA 2000 oraz plansza Stary bór. Uczniowie wymyślili krótką historyjkę o wilczku, włochatce i sóweczce oraz o innych zwierzętach chronionych. Wykonali też do niej własne ilustracje. Na tym jednak nie koniec. Kilkoro uczniów z klasy 4 użyczyło leśnym bohaterom własnych głosów i tak powstała wersja słuchowa bajki.


20 maja uczniowie wszystkich klas pierwszych – ponad 50 osób – oraz ich nauczyciele spotkali się z leśnikiem. Na wstępie wszystkie dzieci brawurowo odśpiewały piosenkę „W lesie”, ilustrując jej słowa z wielkim zapałem. Potem nadszedł czas na wysłuchanie bajki oraz obejrzenie prezentacji z ilustracjami. Główny cel spotkania był jednak inny, a w jego realizacji pomogli nam zaproszeni goście z Nadleśnictwa Zdroje. Dzieci obejrzały krótką prezentację na temat tego, czym jest las, na temat obszarów Natura 2000 oraz… na temat bohaterów z ich bajki! Następnie mogły posłuchać odgłosów różnych leśnych zwierząt – dzięki specjalnym urządzeniom, które panowie z nadleśnictwa przywieźli ze sobą, a także poprzybijać pieczątki ze zwierzęcymi wizerunkami. Atmosfera była bardzo gorąca, pierwszaki mocno wszystko przeżywały i z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Podobnie rzecz się miała w środę – 27 maja. Tego właśnie dnia pierwszoklasiści odwiedzili miejscowe przedszkole. Wesoły orszak z kolorowym naręczem balonów z napisem NATURA 2000 przemaszerował ulicami miasta śpiewając „leśną” piosenkę. Przedszkolaki przyjęły gości ciepło – chyba spodobał się im głośny śpiew, no i oczywiście napisana przez dzieci bajka. Na koniec wszyscy mogli pobawić się balonami oraz pokolorować rysunki zwierząt – bajkowych bohaterów. Okazało się, że NATURA może być naprawdę bardzo inspirująca. 
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej