TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Na góralska nuteNa styczeń Bystrzyca przygotowała wyjątkową propozycję. Do miasta przyjedzie słynna Golec uOrkiestra, by zagrać koncert kolęd i pastorałek. Będzie to prezent władz miasta dla mieszkańców i turystów (23.01).

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu góralskiej, legendarnej już kapeli będzie niewątpliwie bardzo ciepłym wydarzeniem. Tak znane tematy jak Wśród nocnej ciszy, W żłobie leży, Bóg się rodzi, czy Pójdźmy wszyscy do stajenki wykonane na góralską nutę, z interesującą aranżacją braci Golec, nabiorą na pewno innego wymiaru. Zespół wystąpi w kościele parafialnym p.w. św. Michała Archanioła. Oprócz wspomnianych kolęd zespół wykona własne kompozycje pastorałek o osobliwych tytułach np.: Łokarynki, fujarecki..., czy Idymy z muzyckom. Nie zabraknie także tradycyjnych kolęd góralskich, jak chociażby Gore gwiozda. Podczas występu bracia Paweł i Łukasz Golec snuli będą tradycyjne góralskie opowieści kolędnicze. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00, a wstęp na to wydarzenie będzie bezpłatny. Dla muzyków występ w Bystrzycy będzie też okazją do spotkania z mieszkającą w mieście rodziną.

Zespół Golec uOrkiestra, to grupa muzyczna założona w 1998 roku przez braci Pawła i Łukasza Golców z Milówki. Mix muzyki folkowej i popularnej szybko podbił serca publiki. W 1999 roku zespół nagrał swoją debiutancką płytę (krążek uzyskał status podwójnej platyny), a podczas koncertu sylwestrowego w Warszawie bracia Golec wystąpili u boku takich znakomitości jak Michał Urbaniak i Urszula Dudziak. Kolejny rok przyniósł im dwa nowe krążki. Do tej pory zespół wydał 9 płyt. Grupę oprócz Pawła (puzon, tuba, śpiew) i Łukasza (trąbka, fugelhorn, śpiew) Golców tworzą Jarek Zawada (skrzypce, śpiew), Edyta Golec (altówka, śpiew), Grzegorz Juroszek (altówka), Maciek Rosenberg (skrzypce), Andrzej Małyjurek (kontrabas), Krzysztof Puszyński (akordeon, śpiew), Ryszard Pałka (perkusja), Zbigniew Michałek i Wojtek Golec.


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej