TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Muzyka w obiektywieW piątek, 14 października w siedzibie Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich w Dusznikach Zdroju odbędzie się wystawa fotografii autorstwa Marka Grotowskiego, obrazujących tegoroczną edycję festiwalu.


Marek Grotowski - znany wrocławski fotografik w wieku 16. lat rozpoczął współpracę z miesięcznikiem Odra. Przez 40 lat jako fotoreporter pracował dla wrocławskich dzienników (Wieczór Wrocławia, Słowo Polskie). Przez 30 lat współpracował z Operetką Wrocławską, ponad 20 lat wykonywał zdjęcia dla Teatru Pantomimy, Teatru Lalek, a także Opery Wrocławskiej, z którą współpracuje do dziś. W 1967 r. po raz pierwszy pojawił się w Dusznikach podczas Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego. W sumie artysta wykonał zdjęcia ilustrujące 29. edycji dusznickiego wydarzenia. W jego pracach główne role grają światło i emocje wyrysowane na twarzach artystów wykonujących swoje recitale. Na wystawie zaprezentowane zostaną fotogramy z 66. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego. Wernisażowi towarzyszyć będzie pokaz reportaży z tegorocznego festiwalu przygotowanych przez TVP Wrocław. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej