TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Święta pełne muzykiOkres świąteczno noworoczny należy do najpiękniejszych w roku. Od wieków towarzyszy mu muzyka i śpiew. Tradycji musi stać się zadość, zatem miasta Ziemi Kłodzkiej koncertowo powitają tegoroczne święta i Nowy Rok.


Kudowa (17.12 i 28.12)


W adwentowy poniedziałek, 17grudnia o godz. 19.30, w Teatrze Zdrojowym w Kudowie zorganizowany zostanie Koncert Wiedeński. Tuż po świętach (28.12, godz. 16.00), również w Teatrze Zdrojowym odbędzie się koncert bożonarodzeniowy w wykonaniu miejscowego chóru Sta Allegro. W repertuarze oczywiście kolędy i pastorałki. Następnie publiczność wysłucha Czeskiej Mszy Bożonarodzeniowej Jakuba Jana Ryby (chór Hron z Nachodu). Na oba koncerty – wstęp wolny.


Duszniki (1.01, godz. 17.00)


Fundacja Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich w Dusznikach Zdroju już od 12 lat organizuje Koncerty Noworoczne. Tym razem w Sali Kameralnej im. Jana Webera (Rynek 10) wystąpi Kwintet Polski. Repertuar zespołu bazuje na twórczości Władysława Szpilmana oraz zawiera wspaniałe improwizacje oparte o polską muzykę ludową. Tradycyjne pieśni i melodie wsi nabierają ciekawego brzmienia w jazzowych aranżacjach. Kwintet Polski tworzą: Kasia Stankowska (śpiew, fortepian), Tomasz Pruchnicki (saksofony, flety), Łukasz Perek(fortepian, puzon), Kuba Olejnik (kontrabas), Przemek Jarosz (perkusja).Początek koncertu o godzinie 17.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w siedzibie Fundacji.


Kłodzko (1.01, godz. 17.00)


W repertuarze tegorocznego Koncertu Noworocznego znalazła się muzyka klasyczna, musicalowa i filmowa autorstwa tak znanych kompozytorów jak m.in. Straussowie (ojciec i syn), Kalman, Lehar, Offenbach, Stolz, Zeller. Na kłodzkiej scenie pojawią się solistka Warszawskiej Opery Kameralnej Justyna Reczeniedi (sopran) oraz absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej Robert Aleksander Szpręgiel (baryton). Śpiewaczka jest ostatnią uczennicą legendarnej Bogny Sokorskiej – niezapomnianego Słowika Warszawy. Robert Aleksander Szpręgiel współpracuje m.in. z Estradą Stołeczną, Krakowską Operą Kameralną oraz Filharmonią Zamojską. Bierze udział w projektach artystycznych TVP, tj. Koncert Galowy Godła Teraz Polska, Nagrody Kisiela, Viva Najpiękniejsi. Artystom akompaniować będzie Scherzo Festival Orchestra - laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Bilety, w cenie 40 zł do nabycia w galerii pARTer (pl. Jagiełły 1).


Międzylesie (30.12)


Jeszcze w sylwestrowe popołudnie, o godz. 13.00, na międzyleskim Rynku wystąpi Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej. Lekki, a zarazem rozgrzewający repertuar na pewno rozbawi zgromadzoną publiczność i będzie miłym początkiem sylwestrowych szaleństw.


                                                                                                     ECh, MS
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej