TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Muzyka i historiaPlenerowe występy solistów oraz podróż w krainę historii to propozycje sierpniowej części IX Lądeckiego Lata Muzycznego.


We wtorek (2.08) w uzdrowiskowym Amfiteatrze (ul. Orla 7) wysłuchamy koncertu Przeboje wielkiej sceny; w czwartek (4.08) muzyczne spotkanie odbędzie się na Górze Borówkowej, by dzień później (5.08) powrócić do Amfiteatru w koncercie Piękne głosy – piękne melodie. Publiczności zaprezentują się: Beata Witkowska- Glik (sopran), Magdalena Gołąb (mezzosopran), Oskar Jasiński (tenor), Piotr Koprowski (tenor) oraz Halina Mansarlińska (fortepian).
Ostatni tydzień festiwalu rozpocznie widowisko muzyczne, na które przybędą historyczni lądeccy kuracjusze. W tym roku Wehikuł czasu zagości w hotelu Zamek na Skale w Trzebieszowicach. Okazją do spotkania (6.08, godz. 16.00) będzie inscenizacja urodzin króla Fryderyka Wilhelma - dawnego gościa kurortu. W niedzielne popołudnie (7.08) artyści Lata Muzycznego wystąpią w lądeckim Amfiteatrze z koncertem Przeboje wielkiej sceny II.
Wtorek (09.08) upłynie pod znakiem koncertu Piękne głosy – piękne melodie II (Restauracja Pod wyciągiem – Al. Marzeń), a w czwartek (11.08) czeka nas kolejne muzyczne spotkanie na górze Borówkowej. W sobotę (13.08), w Amfiteatrze, nastąpi uroczyste zakończenie festiwalu. W drugim tygodniu sierpnia wystąpią: Jolanta Kremer (sopran), Arkadiusz Dołęga (tenor), Adam Sobierajski (tenor) oraz Grażyna Griner (fortepian). Wszystkie plenerowe koncerty Lądeckiego Lata Muzycznego rozpoczynają się o godz. 16.00. W razie deszczu występy organizowane w Amfiteatrze przeniesione będą do Kawiarni Zdrojowa. Wstęp na koncerty wolny.


Wehikuł czasu - Lądek i jego okolice odwiedzali możnowładcy, monarchowie, dyplomaci i znani artyści. Ich wizyty miasto upamiętnia organizując co roku wydarzenie pod nazwą Wehikuł Czasu.
W historyczne postaci wcielają się osoby znane i lubiane nie tylko przez Lądczan. W tym roku po alejkach parkowych hotelu Zamek na Skale, w strojach z epoki przechadzali się będą m.in.:
• Marianna Orańska, posłanka Monika Wielichowska
• Johannes van Rossum (partner królewny), prezes Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A. Zbigniew Piotrowicz
• John Quincy Adams, burmistrz Lądka Kazimierz Szkudlarek
• car Aleksander I, Przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Pazdyk
• król pruski Fryderyki Wilhelm III, właściciel ProHarmonii, Jarosław Noworol.
Dodatkowymi atrakcjami wydarzenia będą występy artystów Lądeckiego Lata Muzycznego, pokazy musztry wojskowej historycznego regimentu z Kłodzka oraz specjały hotelowej kuchni. Wstęp wolny.


 
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej