TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Muzyka i fotografiaPierwszego października Muzeum Ziemi Kłodzkiej zaprasza na koncert Duo Accosphere, a od połowy miesiąca na barwną wystawę fotografii Wiesława Pikula.


We wtorek (1.10., godz. 17.00) w muzeum wystąpi duet Duo Accosphere (Alena Budzinakova i Grzegorz Palus). Muzycy są laureatami m.in. 37. Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Puli (I miejsce), 17. Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych w Sanoku (I miejsce), Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego w Chełmnie (I miejsce). Oprócz oryginalnych kompozycji na duet akordeonowy Duo Accosphere wykonuje transkrypcje literatury fortepianowej, organowej, kameralnej, orkiestrowej (od baroku do współczesności). W programie koncertu oprócz utworów duetowych znajdą się prezentacje kompozycji solowych.


Od połowy października do połowy listopada w muzeum można będzie podziwiać wystawę fotograficzną American West. Ekspozycja to zbiór barwnych fotografii przyrody autorstwa Wiesława Pikula. Większość zdjęć, to prace nagrodzone i wyróżnione na konkursach fotograficznych w USA, m.in. przez Chicago Area Camera Clubs Association. Od 1997 r. Wiesław Pikul jest członkiem Wright Camera Club działającego przy Wright College w Chicago.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej