TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Muzyczne starcieW lipcu w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego odbędą się aż trzy koncerty. Turniej mezzosopranów w Żelaźnie (13.07) oraz dwa koncerty orkiestry InterCamerata (19.07 – Zamek na Skale, 20.07 – Konradów).


W wigilię święta Francuzów (13.07) o godz. 19.00 w sali koncertowej Pałacu Żelazno odbędzie się turniej mezzosopranów - słowacka artystka Lucia Duchonova kontra Magdalena Kulig. Towarzyszyć im będzie pianistka Magdalena Blum. Śpiewaczki zaprezentują publiczności utwory francuskich kompozytorów XIX i XX w. W następny weekend (19-20.07) orkiestra InterCamerata pod dyrekcją Jana Jakuba Bokuna wystąpi w trzebieszowickim Zamku na Skale (godz. 19.00) oraz w niedzielę w kościele w Konradowie koło Lądka (godz. 19.00). Orkiestrze towarzyszyć będzie węgierski solista grający na klarnecie i saksofonie - Bence Szepesi oraz śpiewaczka Magdalena Kulig. W programie koncertów, m.in. polska liryka wokalna M. Karłowicza, Koncert klarnetowy B-dur Karola Kurpińskiego oraz Concierto para quinteto na saksofon i smyczki Astora Piazzolli.


Wykonawcy:


Lucia Duchoňová – mezzsopran, absolwentka bratysławskiego konserwatorium, nominowana do nagrody Grammy. Jej umiejętności wokalne zachwalał zarówno angielski magazyn Gramophone, jak i niemiecki Klassik Heute.


Magdalena Blum – absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu. Na macierzystej uczelni pełni funkcję prorektora do spraw artystycznych i naukowych. Jest laureatką m.in. III Ogólnopolskiego Konkursu Lisztowskiego.


Magdalena Kulig - mezzosopran, absolwentka wydziału wokalnego wrocławskiej Akademii Muzycznej. Laureatka wielu konkursów wokalnych m.in. I nagroda sekcji barokowej konkursu wokalnego (2008 rok, Bolonia), III nagroda na Tiit Kuusik International Lied Competition (2011).


Bence Szepesi – węgierski muzyk grający na klarnecie i saksofonie. Jest solistą Budapest Saxophone Quartet, pierwszym klarnecistą Dohnanyi Symphony Orchestra oraz wykładowcą Uniwersytetu w Miszkolcu. Uczestniczył w tournee z orkiestrą Ennio Morricone.


Ewa Chalecka


DFM


Jest to wydarzenie cykliczne, którego koncerty odbywają się przez niemal cały rok kalendarzowy. W programie festiwalu znajdują się zarówno koncerty muzyki klasycznej, jak i jazzowej - swój repertuar prezentują uznani artyści oraz młodzi, ambitni i zdolni muzycy. Dyrektorem festiwalu jest Magdalena Kulig, o część artystyczną wydarzenia troszczy się Magdalena Blum.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej