TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Muzyczne latoSierpień w Polnicy pełen będzie muzyki oraz dobrego kina. Silesian Jazz Orchestra, Robert Kasprzycki oraz lato filmowe to najciekawsze propozycje miesiąca.


Na początek uzdrowisko proponuje ucztę kinomana. Od 8 do 11.08 Polanica zaprasza na 21. Lato Filmowe w Hrabstwie Kłodzkim. W tym roku projekcje odbywały się będą w Teatrze Zdrojowym, w muszli koncertowej oraz w gościnnej Villi Filmowiec (ul. Elsterska 8). Przed seansami na miłośników X Muzy czekać będą konkursy z nagrodami. Wstęp na pokazy jest bezpłatny.
W sobotę 12 sierpnia w Teatrze Zdrojowym wystąpi Silesian Jazz Orchestra pod batutą Sigmunda Lindnera. Początek koncertu o godz. 19.00. Bilety w cenie 45 zł do nabycia w teatrze.
Muzyka rozbrzmiewać będzie w polanickim kurorcie także w niedzielę 20 sierpnia (muszla koncertowa w parku zdrojowym). The Cuban Latino Jazz z pewnością rozgrzeje publiczność do czerwoności. Grupa prezentuje fuzję muzyki jazzowej, latynoskiej, rytmów kubańskich, afro kubańskich, salsy. O wokal zadba Karolina Lipska, uczestniczka programów Idol i The Voice of Poland. Początek koncertu o godz. 19.00. Wstęp wolny.
Nie zabraknie też koncertów na scence przed Villą Polanica (ul. Matuszewskiego 8). Od 4 do 12.08 codziennie o godz. 20.00 w ramach 72. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego pianistki Klara Kraj i Dominika Grzybacz prezentować będą recitale muzyki klasycznej.
W dniach 18 i 19 sierpnia na scence przed Villą wystąpi Robert Kasprzycki, który swoim przebojem pt. Niebo do wynajęcia zaskarbił sobie przychylność wielkiego grona słuchaczy.
Ostatni weekend wakacji (25-26.08) należał będzie do Kwartetu Grażyny Sobocińskiej. Zespół tworzy grupa przyjaciół, którzy swoją wspólną muzyczną drogę rozpoczęli będąc jeszcze studentami Wydziału Jazz'u w szkole muzycznej przy ulicy Bednarskiej w Warszawie. Od lat współtworzą wiele projektów jazzowych, rozrywkowych oraz edukacyjnych.
Liderką zespołu jest aktorka oraz wokalistka jazzowa Grażyna Sobocińska. Pozostali członkowie grupy to: Michał Załęski (fortepian), Radosław Łukaszewicz (doublebass) oraz Dawid Opaliński (perkusja).
Wszystkie koncerty rozpoczynać się będą o godz. 20.00. Wstęp wolny.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

18 października 2017
Imieniny obchodzą:
Juliusz, Łukasz, Julian, Bogumił, Hanna, Klementyna

Dzisiejsze wydarzenia

  • Festiwal Aktorstwa Filmowego. Bystrzyca Kłodzka, MGOK,ul. Wojska Polskiego 20.

  • Teatr Polska – spektakl GniazdoKłodzko, sala widowiskowa KCKSiR, pl. Jagiełły 1, godz. 17.00, wstęp 20 zł (w dniu spektaklu 30 zł).


Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej