TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Muzyczne DusznikiW lutym Duszniki zapraszają na liczne koncerty w ramach 32. Zimowego Kursu Wokalnego oraz 5. Zimowych Warsztatów Gitarowych.


Już 8 lutego o godz. 19.30 w Dworku Chopina odbędzie się Koncert Inauguracyjny 32. Zimowego Kursu Wokalnego, a od 9 do 14 lutego uczestnicy warsztatów co wieczór prezentowali będą postępy w nauce śpiewu. Występy młodych wokalistów obywały się będą w Dworku Chopina o godz. 19.30. Wstęp wolny.


Z kolei 16 lutego do Dusznik przybędą młodzi pasjonaci gitary. Przez kilka dni będą oni kształcili swoje umiejętności pod okiem wirtuozów strun. Każdy dzień warsztatów wzbogacony będzie o koncerty. Na początek (16.02., godz.16.00) w Dworku Chopina wystąpi duet gitar klasycznych - Agnieszka i Witold Kozakowscy (przy fortepianie Stella Wesołowska). Wstęp 10 zł. Jeszcze tego samego dnia muzyka rozbrzmiewać będzie w Hotelu Fryderyk. Wydarzenie Gitarowe delicje, czyli kuchniai gitara w rozrywkowym wydaniu rozpocznie się o godz.19.30. Wstęp wolny.


Drugi dzień warsztatów (17.02, godz. 11.00) rozpocznie się w Sali widowiskowej MOKiS (ul. Zdrojowa 8) od prelekcji Dominiki Białostockiej z Wrocławia Arpeggio, legato, barree – jak to ćwiczyć? O godz. 16.00 w Dworku Chopina rozbrzmiewać będzie muzyka Astora Piazzolli, którą wyczarują Anna Maria Staśkiewicz (skrzypce) i Krzysztof Meisinger (gitara klasyczna). Wstęp 10 zł. O godz. 19.00 na scenie wystąpi młody gitarzysta z Wałbrzycha - Paweł Rybczyński. Wstęp wolny.


We wtorek (18.02, godz. 11.00) w MOKiSie prelekcję pt. Interpretacja w muzyce? wygłosi Krzysztof Mesinger. Kolejny koncert w Dworku Chopina rozpocznie się o godz. 16.00, a wystąpi w nim Dominika Białostocka, która zaprezentuje muzykę Leo Brouwera. Wstęp 10 zł.Wieczorna estrada młodych należała będzie tym razem do Mateusza Nowaka z Grójca (godz. 19.00, wstęp wolny).


Środowe (19.02) przedpołudnie wypełni prelekcja Dariusza Michałowskiego pt. Jak ćwiczyć na gitarze? (godz. 11.00, MOKiS). Popołudnie w Dworku Chopina (godz. 16.00) należało będzie do Sylwii Konarskiej (śpiew) i Tomasza Bernata (gitara). Wstęp 10 zł. Wieczorem w Dworku wystąpi Paweł Piorun z Łowicza (godz. 19.00, wstęp wolny). Ostatni dzień warsztatów (20.02) to koncert Finałowe Gitary - o godz. 16.00 w Dworku Chopina wystąpi Orkiestra Gitarowa pod kierunkiem Witolda Kozakowskiego. Wstęp wolny.


MS
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej