TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
WystawyMuzeum Papiernictwa w Dusznikach zaprasza w listopadzie do obejrzenia trzech ekspozycji oraz do skorzystania z oferty edukacyjnej.


Pierwszą z wystaw, którą zobaczyć będzie można do 12.11 jest ekspozycja Beksiński-inspiracje. Prezentuje ona prace podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie, którzy „czerpiąc” z malarstwa Zdzisława Beksińskiego, stworzyli papierowe dzieła, często do złudzenia przypominające odlewy z brązu. Wystawą zachwyciła się Anna Dymna i objęła nad nią patronat honorowy.
Drugą jesienną propozycją muzeum jest wystawa Sztuka papieru. Prace młodych duszniczan, którą można będzie oglądać od 16.11 do połowy grudnia. Ekspozycja przedstawia prace dzieci i młodzieży z Dusznik-Zdroju, które podczas weekendowych spotkań w muzeum tworzyły papierowe kolaże oraz kompozycje z masy papierniczej. Patronat honorowy nad wystawą objął burmistrz Dusznik-Zdroju.
Ostatnią z proponowanych wystaw czasowych jest Polifonia. Ekspozycję tworzą prace wykonane z wykorzystaniem masy papierniczej, stworzone w dusznickim muzeum przez artystki z Pracowni Papieru łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawa (czynna do 7.01) prezentowana jest w dawnej suszarni papieru, która na potrzeby ekspozycji zmieniała swój wystrój.
Warto również skorzystać z zajęć Czy twoja dycha jest prawdziwa?, podczas których uczestnicy sprawdzają poszczególne zabezpieczenia banknotów, korzystając z mikroskopów i lamp UV.
Godziny otwarcia Muzeum w listopadzie: wtorek-niedziela 9.00-15.00, w poniedziałki nieczynne.


Marta Nowicka
Muzeum Papiernictwa
w Dusznikach-Zdroju
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

19 listopada 2017
Imieniny obchodzą:
Elżbieta, Seweryn, Seweryna, Salomea, Matylda, Maksym, Faustyna, Paweł

Dzisiejsze wydarzenia

  • Zderzenie Teatrów i nie tylkoKłodzko, sala widowiskowa KCKSiR.

  • Poezja śpiewana i piosenka autorska – Grzegorz Paczkowski solo (gitara i śpiew). Lądek, Dom Klahra Kawiarnia Artystyczna, ul. Rynek 1, godz. 19.30, wstęp 15 zł.

  • Lądecki Jarmark Staroci. Lądek, Rynek, od wczesnych godzin porannych.

  •  


Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej