TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
WystawyMuzeum Papiernictwa w Dusznikach zaprasza w listopadzie do obejrzenia trzech ekspozycji oraz do skorzystania z oferty edukacyjnej.


Pierwszą z wystaw, którą zobaczyć będzie można do 12.11 jest ekspozycja Beksiński-inspiracje. Prezentuje ona prace podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie, którzy „czerpiąc” z malarstwa Zdzisława Beksińskiego, stworzyli papierowe dzieła, często do złudzenia przypominające odlewy z brązu. Wystawą zachwyciła się Anna Dymna i objęła nad nią patronat honorowy.
Drugą jesienną propozycją muzeum jest wystawa Sztuka papieru. Prace młodych duszniczan, którą można będzie oglądać od 16.11 do połowy grudnia. Ekspozycja przedstawia prace dzieci i młodzieży z Dusznik-Zdroju, które podczas weekendowych spotkań w muzeum tworzyły papierowe kolaże oraz kompozycje z masy papierniczej. Patronat honorowy nad wystawą objął burmistrz Dusznik-Zdroju.
Ostatnią z proponowanych wystaw czasowych jest Polifonia. Ekspozycję tworzą prace wykonane z wykorzystaniem masy papierniczej, stworzone w dusznickim muzeum przez artystki z Pracowni Papieru łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawa (czynna do 7.01) prezentowana jest w dawnej suszarni papieru, która na potrzeby ekspozycji zmieniała swój wystrój.
Warto również skorzystać z zajęć Czy twoja dycha jest prawdziwa?, podczas których uczestnicy sprawdzają poszczególne zabezpieczenia banknotów, korzystając z mikroskopów i lamp UV.
Godziny otwarcia Muzeum w listopadzie: wtorek-niedziela 9.00-15.00, w poniedziałki nieczynne.


Marta Nowicka
Muzeum Papiernictwa
w Dusznikach-Zdroju
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej