TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Moniuszko po raz 51.W drugiej połowie sierpnia (21-24.08) Kudowa zaprasza na festiwal im. Stanisława Moniuszki. Wystąpią m.in. Artur Ruciński, Ewa Vesin, Stefania Spaggiari i Mari Kobayashi oraz artyści Teatru Morawskiego z Ołomuńca.


Festiwal Moniuszkowski zainauguruje hejnał, który punktualnie o godz. 12.00 brzmieć będzie z balkonu Teatru Zdrojowego (ul. Moniuszki 2) od środy do soboty (21-24.08).


21 sierpnia


O godz. 12.10 (teatr) odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci Marii Fołtyn, śpiewaczki operowej i wieloletniego dyrektora festiwalu (artystka zmarła w grudniu 2012 roku). Chwilę później na balkonie Sanatorium Polonia wystąpi tenor Andrzej Kalinin. O godz. 16.00 w sali koncertowej pijalni, dziennikarze - Wanda Ziembicka i Piotr Nędzyński - opowiedzą o życiu Marii Fołtyn. Koncert pamięci artystki rozpocznie się o godz. 19.00 (Teatr pod Blachą) w Parku Zdrojowym. Wystąpią: Ewa Vesin i Stefania Spaggiari oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii z Hradec Kralove. O godz. 21.30 w Teatrze Zdrojowym odbędzie się recital wokalny Mari Kobayashi z Japonii.


22 sierpnia


O godz. 16.30 w sali koncertowej pijalni Piotr Nędzyński poprowadzi spotkanie z barytonem Arturem Rucińskim, którego austryjacki magazyn Festspiele umieścił na liście 20 najlepszych śpiewaków operowych na świecie. O godz. 19.00 w Teatrze pod Balchą wystąpią laureaci 2. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. A. Hiolskiego z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, a o godz. 22.00, w Teatrze Zdrojowym publiczności zaprezentuje się wrocławski zespół Piotr Baron Quintet w koncercie pt. Moniuszko i jazz.


23 sierpnia


Ten dzień przyniesie aż cztery koncerty: o godz. 15.30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego wystąpi chór StaAllegro (Kudowa), o godz. 17.30 na Rondzie Tkacza Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej Podhalańczycy, o godz. 19.00 w Teatrze Zdrojowym odbędzie się recital wokalny Artura Rucińskiego, a o godz. 21.00 chłopięco-męski zespół wokalny Affabre Concinui z Poznania wystąpi w Teatrze pod Blachą.


24 sierpnia


Festiwal zakończy musztra paradna Podhalańczyków (godz. 11.00, Park Zdrojowy), barwny korowód moniuszkowski (godz. 14.30) oraz widowisko operowe Prodananevesta (Sprzedana narzeczona) Bedřicha Smetany (godz. 19.00, Teatr pod Blachą) w wykonaniu artystów Teatru Morawskiego z Ołomuńca. Wstęp wolny.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej