TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Mistrzostwa krajuW pierwszy weekend września (5-7.09) Duszniki zapraszają na Jamrozową Polanę by kibicować sportowcom biorącym udział w Mistrzostwach Polski w biathlonie na nartorolkach. Na starcie staną m.in. nasze kadrowiczki.


Trasy na Jamrozowej Polanie doceniane są przez sportowców oraz działaczy. Ci ostatni powierzyli Dusznikom organizację Mistrzostw Polski w biathlonie letnim. Od tradycyjnego różni się on tylko tym, że zamiast na nartach zawodnicy biegają na nartorolkach. Zawody rozpoczną się w piątek 5.09 o godz. 20.00 treningami przy sztucznym świetle. Ściganie w biegach sprinterskich rozpocznie się w sobotę 6.09. Na pierwszy rzut (godz.17.00) pójdą amatorzy, którzy pokonają dystans 4,5 km (3 pętle, 2 strzelania leżąc do krążków o średnicy 11 cm, runda karna 150 m). Będą to pierwsze oficjalne zawody w biathlonie na nartorolkach dla amatorów.O godz. 19.15 na starcie pojawią się juniorki i juniorzy młodsi, a juniorki i juniorzy oraz seniorki i seniorzy wystartują o godz. 21.00. Będą to pierwsze oficjalne zawody biathlonowe, rozegrane w Polsce przy sztucznym świetle. Z kolei 7 września (niedziela) rozegrane zostaną biegi pościgowe. Pierwsze na starcie (godz. 10.45) staną seniorki i juniorki. Seniorzy i juniorzy wystartują o godz.11.30. Juniorki młodsze ścigać się będą od godz. 13.00, a juniorzy młodsi o 13.45. Na starcie nie zabraknie naszych najlepszych biathlonistek, z duszniczanką Weroniką Nowakowską-Ziemniak na czele.


Maciej Schulz


fot. D. Eckert
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej