TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Minieuroland w KłodzkuJuż wkrótce Dolny Śląsk wzbogaci się o kolejną, wyjątkową atrakcję turystyczną. Nasz Minieuroland to połączenie parku miniatur z arboretum. Powstajemy w bardzo przyjaznej dla turystów lokalizacji, w Kłodzku, tuż przy dk nr 8 (kierunek na Kudowę-Zdrój). Wielkimi krokami zbliżamy się do wielkiego otwarcia – 18 lipca 2015 r.


Park Miniatur Minieuroland to rozciągający się na powierzchni 20 tys. m² malowniczo położony obiekt, liczący obecnie ponad 30 miniatur (docelowo planowanych jest ponad 100 makiet), wzorowanych na słynnych budowlach z całego świata, a zwłaszcza Europy i Dolnego Śląska, w tym Kłodzka i okolic.


Wśród pięknego drzewostanu podziwiamy wykonane z niezwykłą starannością i pieczołowitością miniatury obiektów z czasów starożytnych, aż po budowle współczesnej architektury. W otoczeniu baśniowej wręcz scenerii – wyszukanych i unikalnych ponad 500 gatunków drzew i krzewów, sprowadzonych z najlepszych szkółek roślin z Holandii i Belgii – możecie Państwo podziwiać kultowe budowle światowej sławy, jak drezdeński kompleks pałacowy Zwinger, paryski ŁukTriumfalny i wiele innych, ale także wrocławski Ratusz, czy też ogromną makietę Twierdzy Kłodzkiej. Arboretum, zaprojektowane z wielką dbałością o każdy detal, zaprasza do krainy piękna, spokoju i harmonii.


Zapraszamy na naszą stronę pod domeną http://www.minieuroland.pl


Polecamy także zajrzeć na nasz profil na Fb https://www.facebook.com/minieuroland


 


 
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej