TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Mietek jazzBystrzyckie różności Mietek Szcześniak - jeden z najlepszych polskich głosów estradowych - wystąpi w Kłodzku 17 listopada. Artysta będzie gościem Zaduszek Wokalnych.


To już 12. edycja Zaduszek Wokalnych, imprezy organizowanej przez Agatę Bilińską i Roho Konara.
Tym razem wraz z Kłodzkim Ośrodkiem Kultury zaprosili oni do stolicy powiatu Mietka Szcześniaka. Artysta wystąpi z koncertem Nierówni, w którym zaśpiewa piosenki ze swojej ostatniej płyty o tym samym tytule, opartej na poezji ks. Jana Twardowskiego.


Stworzenie tego albumu, jak przyznaje sam artysta, było jego wieloletnim marzeniem, a udało się je zrealizować przy współpracy tak wybitnych muzyków jak pianista Krzysztof Herdzin czy gitarzysta i kompozytor Paulinho Garcia, który zaaranżował warstwę muzyczną na tej płycie.


O godzinie 18.00 swoimi autorskimi impresjami wieczór otworzą Agata Bilińska i Roho Konar. Po nich sceną zawładnie gość specjalny wydarzenia. Bilety na koncert w cenie 39 zł (49 zł w dniu koncertu) dostępne są w Galerii Sztuki pARTer w siedzibie Kłodzkiego Ośrodka Kultury, pl. Jagiełły 1 oraz na stronie www.biletyna.pl


Mietek Szcześniak
Urodził się w 1964 roku w Kaliszu. Piosenkarz, kompozytor, autor tekstów. W 1987 roku rozpoczął studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Zadebiutował w zespole Ikary już jako sześciolatek, potem działał w zespole Funk Factory, z którym w 1984 roku
zarejestrował swoje pierwsze nagrania. Występ w konkursie Śpiewać każdy może i Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu dał mu przepustkę do udziału w konkursie piosenki w Opolu, gdzie w 1985 roku wyśpiewał główną nagrodę im. Anny Jantar. Znany jest m.in. z utworu wykonanego wraz z Edytą Górniak pt. Dumka na dwa serca. Reprezentował Polskę
na 44. Konkursie Piosenki Eurowizja. Zaśpiewał w duetach między innymi z: Anną Jurksztowicz, Majką Jeżowską, Kayah, Anną Marią Jopek, Lorą Szafran, Edytą Górniak i Natalią Kukulską. Jest laureatem m.in. Bursztynowego Słowika na Festiwalu w Sopocie i trzykrotnym laureatem Fryderyków. Nagrał siedem albumów solowych.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej