TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Mendelssohn w DusznikachDuszniki zapraszają na trzeci Festiwal Mendelssohna (20-24.11). Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Kuba Stankiewicz.


Festiwal upamiętnia pobyt w Dusznikach Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego, który w 1823 r. spędzał urlop w posiadłości swoich stryjów. Podczas pobytu w kurorcie dał wiele koncertów solowych oraz z orkiestrą. Legenda głosi, że to właśnie w Dusznikach młody kompozytor, natchniony pięknem okolicy, skomponował Marsz Weselny.


Koncert inauguracyjny (20.11, Dworek Chopina, godz. 19.30) tegorocznego festiwalu należał będzie do krakowskiego tria Di Galitzyaner Klezmorim, które zafunduje publiczności podróż w świat muzyki klezmerskiej. Następnie słuchaczom zaprezentuje się Studencka Orkiestra Akademii Muzycznej pod dyrekcją Mieczysława Gawrońskiego. Muzykom towarzyszył będzie skrzypek Jacek Ropski (23.11., Dworek Chopina, godz. 19.30). Na zakończenie festiwalu (24.11) w Dworku Chopina wystąpi Kuba Stankiewicz, który zaprezentuje utwory z płyty Kilar. Początek koncertu w nastrojowym klimacie, przy lampce wina o godz. 19.30. Wstęp wolny. 


Maciej Schulz


 


Kuba Stankiewicz - należy do czołówki polskich pianistów jazzowych, co potwierdza tegoroczna nominacja do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku – Muzyka Jazzowa. Muzyczną karierę pianista rozpoczął w II poł. lat 80-tych XX wieku od współpracy z zespołem Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Jest półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. W okresie amerykańskim współpracował z orkiestrą klarnecisty i band leadera Artiego Shawa. Po powrocie do kraju założył z Miśkiewiczem, Cegielskim i Konradem kwartet, a ich wspólna płyta Northern Songs została wybrana przez Jazz Forum Płytą Roku. Stankiewicz jest nie tylko docenianym artystą, ale również pedagogiem.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej