TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Muzyka i liryka



Koncert Meli Koteluk (12.02) oraz Krakowski Salon Poezji (21.02) z udziałem Ewy Kaim i Anny Radwan z oprawą muzyczną Olo Walickiego to lutowe propozycje Polanicy.


fot. H. Karapuda


Przedsmakiem Walentynek w Polanicy będzie z pewnością koncert Meli Koteluk. Artystka właściwie na imię ma Malwina. Pochodzi z Sulechowa. Wokalistka śpiewała m.in. w chórkach w legendarnym zespole Scorpions oraz u Gaby Kulki. W 2003 r. zajęła 2 miejsce w VI edycji konkursu Pamiętajmy o Osieckiej. W maju 2012 r. wydała swoją debiutancką płytę pt. Spadochron, która została płytą tygodnia III Programu Polskiego Radia. W 2013 r. wraz z Czesławem Mozilem nagrała Pieśń o szczęściu, promującą film Baczyński w reżyserii Kordiana Piwowarskiego. Jest inicjatorką akcji wspierającej żywe granie Nie bądź dźwiękoszczelny. Jej twórczość została uhonorowana Nagrodą Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz Fryderykami 2013 w kategorii Debiut i Artysta roku. W 2014 r. wydała drugi album pt. Migracje, który po tygodniu zyskał status złotej płyty. Najpopularniejsze piosenki artystki to Melodia ulotna, Wolna, Wielkie nieba czy Żurawie origami. Dla artystki najważniejszym sposobem komunikowania się z fanami są koncerty. Grała w klubach w całej Polsce i na najważniejszych festiwalach w kraju, w tym Open’er, Coke Festival i w Jarocinie. Koncert w Polanicy odbędzie się 12 lutego w Teatrze Zdrojowym (godz. 19.00). Wstęp 65 zł (do 1.02 55 zł). Koncert będzie oryginalnym prezentem na Walentynki.


Kilka dni później (21.02) Polanica zaprasza do Teatru Zdrojowego na XI edycję Krakowskiego Salonu Poezji. Tym razem Ewa Kaim i Anna Radwan w programie pt. Szalonej dziewczyny piosenka miłosna przedstawią swoje interpretacje wierszy takich autorów jak PJ Harvey, Anne Sexton, Sylvia Patch i Charles Bukowski. Aktorkom towarzyszył będzie Olo Walicki, który zadba o oprawę muzyczną. Początek o godz. 15.00. Bezpłatne zaproszenia odebrać można w teatrze lub w Villi Polanica.


Ewa Kaim – w 1994 r. ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Zadebiutowała w 1992 r. na deskach krakowskiego Starego Teatru w sztuce Sen nocy letniej. Z teatrem związana jest do dziś.
Anna Radwan – ukończyła PWST im. L. Solskiego w Krakowie, na której to uczelni obecnie wykłada. Występuje na deskach Starego Teatru. 
Olo Walicki – kontrabasista jazzowy. Jest również kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym. Tworzy muzykę do spektakli i filmów. Na swoim koncie ma 9 albumów. 




Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej