TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Teatralny grudzieńW grudniu (3.12) kurort Polanica oraz lubińska Scena Prapremier InVitro zapraszają na spektakl Kamienie w kieszeniach z Mateuszem Damięckim i Bartkiem Kasprzykowskim.


Kamienie w kieszeniach to propozycja teatralna pełna humoru. Akcja sztuki rozgrywa się w małej irlandzkiej wiosce, w której studio z Hollywood kręci film, a w statystów wcielili się ludzie z okolicy. Miejscowym zetknięcie ze środowiskiem sławnych i bogatych przynosi nadzieję na realizację własnych marzeń o sukcesie. Z pozoru banalna historia niesie refleksje nad konsekwencjami, jakie wynikają z wkroczenia wielkiego świata do małej, prowincjonalnej społeczności. Dowcipne dialogi, trafne oddanie realiów planu filmowego i intensywna gra duetu aktorskiego Mateusz Damięcki - Bartek Kasprzykowski to niewątpliwe zalety komedii autorstwa Marie Jones. Spektakl w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego zdobył m.in. Wielką Nagrodę Publiczności festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie (2007), Anioła Publiczności Wiosennego Festiwalu Teatralnego w Bielsku-Białej (2008) oraz nagrody Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie (2009). W 2011 roku spektakl został wyemitowany przez TVP Kultura. Kamienie w kieszeniach zostaną wystawione na deskach Teatru Zdrojowego 3 grudnia o godz. 19.00, wstęp 55 zł.


Maciej Schulz


Mateusz Damięcki


Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Karierę aktorską rozpoczął jeszcze jako dziecko (m.in. 40-latek 20 lat później, Matki, żony i kochanki). Znany jest m.in. z filmu Karol. Człowiek, który został papieżem, Kochaj i tańcz oraz ról serialowych (Egzamin z życia, Teraz albo nigdy). Laureat Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. J. Machulskiego w kategorii Najlepszy Aktor 2010 roku.


Bartłomiej Kasprzykowski


Aktor filmowy i teatralny, lektor telewizyjny. Największą popularność zyskał m.in. dzięki roli w serialach Halo Hans, Teraz albo nigdy oraz Ranczo. Ukończył PWST we Wrocławiu. Brał udział w dziewiątej edycji programu Taniec z gwiazdami. Od 2012 roku gra m.in. w spektaklu Pod niemieckimi łóżkami wraz z żoną Tamarą Arciuch i Bartoszem Opanią. W 2013 r. wszedł do kin film Podejrzani zakochani, w reż. Sławomira Kryńskiego, w którym zagrał główną rolę u boku takich aktorów jak Sonia Bohosiewicz czy Rafał Królikowski.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej