TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
W rytmach reggaePierwszy weekend maja (2-3.05) w Bystrzycy będzie pełen niespodzianek i atrakcji. Dni św. Floriana uświetnią koncerty Maleo Reggae Rockers oraz Margaret.


Kult św. Floriana w Bystrzycy trwa od kilkuset lat, jednak oficjalnie - za zgodą i pod patronatem Watykanu - święty jest opiekunem miejscowości zaledwie od siedmiu lat. Tegoroczne obchody dni patrona miasta rozpoczną się w pierwszą sobotę maja (2.05) o godz. 12.00 na placu rekreacyjnym przy ul. Strażackiej 28. W programie między innymi: występy lokalnych zespołów muzycznych (Centrala 57, Progressaid), pokaz Fairy Tail Show oraz ognisty spektakl w wykonaniu Teatru Ulicznego TUB. O godz. 19.00 na scenie pojawi się grupa Maleo Reggae Rockers.


W niedzielę (3.05) miasto zaprasza m.in. na pokazy motocyklistów, popisy studia tańca oraz kolejną odsłonę ognistego show. O godz. 19.00 wystąpi gwiazda wieczoru - nietuzinkowa blondynka Margaret. Podczas towarzyszącego świętu patrona miasta Jarmarku Floriańskiego będzie też można nabyć rozliczne produkty rękodzieła artystycznego oraz skosztować regionalnych potraw. Na najmłodszych czeka wesołe miasteczko oraz bajkowa Cyrkolandia.


Ważną częścią składową wydarzenia będzie Majówka Motocyklowa (2-3.05). Pierwszych 200 motocyklistów, którzy zjawią się w mieście w czasie obchodów dostanie za darmo naszywkę zlotową i bon na ciepły posiłek (posiłki wydawane będą w niedzielę). Organizatorzy przygotowali również pamiątkowe znaczki i koszulki. Na miejscu na motocyklistów czekać będą stoiska z gadżetami oraz bezpłatne pole namiotowe. Szczegółowy program wydarzenia na www.mgok.pknet.pl


Ewa Chalecka


Margaret (wł. Małgorzata Jamroży)


Margaret (wł. Małgorzata Jamroży)Piosenkarka i blogerka modowa. W 2014 roku artystkę nagrodzono SuperJedynką na 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jest laureatką Eska Music Awards, została również Kobietą Roku Glamour. Najpopularniejsze utwory piosenkarki to m.in. Thank You Very Much, Start a Fire.


 


Maleo Reggae Rockers


Zespół reggae założony w 1997 roku przez Dariusza Maleo Malejonka. Grupa wystąpiła podczas czterech Przystanków Woodstock (2002, 2003, 2006, 2010). Ma na swoim koncie trzy płyty: Za-Zu-Zi (1998), Reggaemova (2006), Addis Abeba (2009).
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej