TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Humor i muzykaAnna Maria Jopek i Marcin Daniec będą sierpniowymi gwiazdami Polanicy. W uzdrowisku będzie i kulturalnie, i wesoło.


W pierwszy piątek sierpnia (5.08) Polanica zaprasza na Marcin Daniec Show. Daniec to legenda polskiego kabaretu. Ukończył Studium Teatralne we Wzdowie a w 1981 r. został absolwentem krakowskiej AWF, na której rozpoczął pracę jako pełnomocnik ds. kulturalnych. W 1984 r. wraz z Krzysztofem Januszem założył kabaret Takich Dwóch. Współpracował z kabaretami Wały Jagiellońskie i Pod Egidą. Od 1994 r. działa samodzielnie. Od tego czasu, dzięki regularnym występom w TVP2 jego popularność rosła. Wykreowane przez artystę postaci Pana Ignacego, Waldemara K., Marcinka czy Górala zapadły w pamięć publiczności. W 2010 r. prowadził program Hit Dekady w TVP2 a w 2012 Daniec z gwiazdami w TVP1. Często występował w Opolu. W Polanicy wystąpi w Teatrze Zdrojowym o godz. 19.00. Bilety w cenie 50 zł dostępne w Teatrze.
Z kolei 10.08 w kościele pw. WNMP w ramach Wieczorów Muzyki Kameralnej wystąpi Anna Maria Jopek z towarzyszeniem Piotra Rachonia (organy). Anna Maria Jopek to artystka wszechstronna – wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Porusza się przede wszystkim w klimatach jazzu, folku, popu i lounge. Bogata twórczość oparta o subtelne dźwięki i liryczne teksty pozwoliły artystce zdobyć 9 złotych i 7 platynowych płyt. Jest absolwentką stołecznej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu. Studiowała też na wydziale jazzu w Manhattan School of Music w Nowym Jorku. Otrzymała stypendium warszawskiego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina oraz nowojorskiego Columbia University. W 1997 roku reprezentowała Polskę na konkursie Eurowizji. Jeszcze w tym samym roku ukazał się jej debiutancki album Ale jestem, który zyskał status złotej płyty. W 2000 roku rozpoczęła karierę międzynarodową. Rosnąca popularność pozwoliła artystce nawiązać współpracę ze światowej sławy gitarzystą Patem Methenym, z którym nagrała płytę. Współpracowała także z Ivanem Linsem, Bobby’m McFerrinem, Chrisem Botti, Nigelem Kennedy, Richardem Boną, Mino Cinelu i Dhaferem Youssefem. Dorobek artystki obejmuje m.in. 14 albumów studyjnych i dwa koncertowe. Czterokrotnie zdobyła nagrodę muzyczną Fryderyk, jest laureatką Wiktora. Najpopularniejsze kompozycje Anny Marii Jopek to Ale jestem, Joszko Broda, Ja wysiadam, Na dłoni. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp wolny.
Villa Polanica zaprasza na weekendy pełne muzyki. W sierpniu na scence przed pensjonatem pojawią się Robert Kasprzycki (19-20.08) oraz Trio jazzowe Grzegorza Piaseckiego (26-27.08). Koncerty rozpoczynać się będą o godz. 20.00.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej