TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Maratony roweroweW sezon wakacyjny warto wjechać na dwóch kółkach. Setki kilometrów tras na Ziemi Kłodzkiej to niezła gratka dla amatorów przemierzania Sudetów na rowerowych siodełkach. Bardziej zaawansowanych kolarzy zachęcamy do wzięcia udziału w czerwcowych zawodach: Bike Maraton 2010 oraz Powerade Suzuki MTB Marathon.

Pierwsze z rowerowych imprez wystartuje 5 czerwca w Polanicy i będzie czwartą z 12 rund tegorocznego pucharu. Zawodnicy zmierzą się na dystansach: Mini (25 km), Mega (58 km) oraz Giga (87 km). Start zaplanowano na godz. 11.00 na stadionie OSiRu. Cykliści odwiedzą na trasie m.in. zamek w Szczytnej, Lasówkę oraz słynną Piekielną Górę z karkołomnym zjazdem. Jeszcze w dniu zawodów (w godz. 7.30-10.30) przyjmowane będą zapisy chętnych do udziału w maratonie. Startować można będzie indywidualnie, rodzinami oraz w drużynach, które mogą liczyć nawet 20 członków. Szczegóły dotyczące wyścigu dostępne na bikemaraton.com.pl.

Z kolei 19 czerwca Międzylesie stanie się areną zmagań kolarzy, którzy wezmą udział w szóstej rundzie prestiżowych zawodów Powerade Suzuki MTB Marathon. Zawodnicy ścigali się będą po szutrowych trasach na 3 dystansach (Mini - 22 km, Mega - 55 km oraz Giga - 82 km), zaliczając obowiązkowo Śnieżnik. Przewyższenie w zależności od długości wybranej trasy sięgało będzie od 710 do 2516 m. O godz. 10.30 wystartują zawodnicy pokonujący najdłuższy dystans. Pół godziny później na trasę wyruszą zawodnicy jadący na dystansach Mega i Mini. Nagrodą główną nagrodą w całym cyklu zwodów jest Suzuki SX4. Szczegóły na www.mtbmarathon.com.

Także po czeskiej stronie granicy w miejscowości Štity można będzie wziąć udział w maratonie rowerowym Kelly’s Rampušak – Vlàdce Orlických Hor (26.06), przeznaczonym zarówno dla górali, jak i szosowców. Wyścigi odbywały się będą na dystansach 30, 60 i 90 km w przypadku rowerów MTB oraz 120 i 200 km w kategorii kolarek. Szczegóły na www.rampusak-stity.cz.

Maciej Schulz


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej