TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Majówka z gwiazdamiMajówka w Polanicy wprost rozbłyśnie gwiazdami. UK Legends, Sumptuastic, Krystyna Giżowska i Puma Piasecki Band, to muzyczne propozycje uzdrowiska na długi weekend majowy.


Majowe świętowanie w Polanicy rozpocznie się na deptaku już 30 kwietnia o godz. 14.00. Pierwszy blok imprez, w którego programie znalazły się zabawy dla dzieci i spacer z instruktorami Nordic Walking (10 zł) poprzedzi konferencja zespołu UK Legends tribute to Smokie & Animals (godz. 12.00, Kawiarnia Wiedeńska). Od godz. 19.00 na parkingu przy deptaku będzie coraz głośniej. Na pierwszy ogień grecką muzykę zaserwuje Nikos Orfeusz, a o godz. 20.30 sceną zawładną mistrzowie klasycznych riffów gitarowych – UK Legend tribute to Smokie & Animals.
W niedzielę, 1 maja, świętowanie rozpocznie się o godz. 13.00 zabawami i konkursami dla najmłodszych. O godz. 14.00 kapela Janicki z Borówna (ok. Czarnego Boru) zaprezentuje góralski folklor. Śpiewnie będzie także w kościele pw. WNMP (godz. 16.00), gdzie wystąpi polanicka młodzież. O godz. 18.30 na deptaku rozpocznie się Majowy Koncert Życzeń, po którym wystąpi Krystyna Giżowska (godz. 20.00).
Drugiego maja o godz. 18.00 ze sceny popłyną gitarowe improwizacje w wykonaniu Puma Piasecki Band, a dwie godziny później dla publiczności zagra zespół Sumptuastic. Ostatni dzień majówki (3.05) upłynie pod znakiem występów artystycznych dzieci i młodzieży z Polanicy. Na zakończenie (godz. 16.00) wystąpi grupa Wędrowne Gitary, popularyzująca muzykę Czerwonych Gitar. Przez wszystkie dni majówki deptak zapełni się też stoiskami handlowymi, które czynne będą od godz. 10.00.


UK Legends – to zespół, w którego skład wchodzą czterej legendarni brytyjscy muzycy: Martin Bland (wokal i bas, grał m.in. z zespołami Thin Lizzy i The Animals), Bernie Lowery (wokal i gitara, były członek zespołu Smokie), Stevie Hutch (wokal i klawisze, jeden z członków grupy The Animals) i Graham Hunter (wokal i gitara, były członek Thin Lizzy). Grupa wykonuje na koncertach największe przeboje zespołów i artystów, z którymi grali.


Krystyna Giżowska – piosenkarka jest laureatką wielu prestiżowych festiwali, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie. Do najpopularniejszych utworów Krystyny Giżowskiej należą: Złote obrączki i Przeżyłam z tobą tyle lat.


Krzysztof Puma Piasecki – to jeden z najwybitniejszych i najbardziej wszechstronnych polskich gitarzystów. Do tej pory wydał pięć autorskich albumów. Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. W 1997 r. zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego Gitara i Bas.


Sumptuastic – gra przede wszystkim pop z elementami dance. Zespół ma na koncie pięć płyt. Najpopularniejsze piosenki grupy to: Za jeden uśmiech twój, Bez ciemności nie ma snów oraz Kołysanka.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej