TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Majówka po dusznickuJuż 1 maja w Dusznikach rozpocznie się II edycja Festiwalu Muzyka Epok, prezentującego wielowiekowy muzyczny dorobek kultury europejskiej. Na 28 maja zaplanowano występ kabaretu Smile.

Pierwszego maja przeniesiemy się w świat Klasycyzmu i Romantyzmu. Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego wykona Symfonię Haffnerowską W.A. Mozarta, a Hubert Salwadorski zagra koncert fortepianowy e-moll F. Chopina. Koncert rozpocznie się w Dworku Chopina o godz. 20.00. Dwie godziny później na scenie pojawi się zespół jazzowy Łukasz Bzowski Quartet.
Drugiego maja o godz. 11.30 miłośnicy jazzu będą mieli okazję wysłuchać koncertu przebojów muzyki popularnej (Big Band A. Mazura). O godz. 16.00 wraz z Katarzyną Wawrzyniuk (sopran) i Julią Laskowską (fortepian) znajdziemy się W kręgu pieśni romantycznej, a cztery godziny później rozpocznie się recital mistrzowski Michała Maciaszczyka (skrzypce) i Pauliny Porazińskiej (harfa). Późnym wieczorem z Dworku Chopina przeniesiemy się do kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie o godz. 22.00 Akatyst ku czci Bogurodzicy odśpiewa Chór Uniwersytetu Wrocławskiego Gaudium.
W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Dworku Chopina o godz. 16.00 rozpocznie się Koncert Kameralny - Paweł Tuliński (trąbka) oraz Tomasz Kaczmarek (fortepian). O godz. 20.00 muzycy Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej zaprezentują publiczności muzykę mistrzów wiedeńskich.
Czwartego maja od godz. 16.00 Dworek Chopina wypełni muzyka Renesansu. Olga Ksenicz (sopran) i Tomasz Głuchowski (klawesyn) zafundują nam przyjemne Popołudnie w Aranjuez. Z kolei o godz. 20.00 na scenie pojawi się Andrzej Cierniewski.
W środę, 5 maja o godz. 20.00, w Dworku odbędzie się recital mistrzowski w wykonaniu Piotra Łykowskiego (kontratenor) i Anny Rutkowskiej-Schock (fortepian).
Ostatni dzień festiwalu (6.05) należał będzie do orkiestry i solistów Akademii Muzycznej pod dyrekcją Tadeusza Zatheya, którzy wykonają operę Wesołe kumoszki z Windsoru Ottona Niccolai. Początek o godz. 20.00. Szczegóły pod nr tel. 74 8669 438.

Pod koniec maja (28.05) w Dusznikach wystąpi kabaret Smile. Lubelska grupa powstała w 2005 roku i szybko zyskała uznanie publiczności. Występ Smile’a w Dworku Chopina rozpocznie się o godz. 19.30. Bilet w cenie 20 i 15 zł (grupowy). Tego samego dnia, ale o godz. 16.30 kabaret zaprezentuje się w kudowskim Teatrze Zdrojowym.

MS


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej