TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Majowa PolanicaDni Polanicy z Chrisem Jaggerem, koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Leszka Kopcia oraz występ Teatru Tańca ALDancers z USA, to majowe propozycje kurortu.


W połowie miesiąca (15.05, godz. 16.00) w polanickim Teatrze Zdrojowym wystąpi wrocławski artysta, autor i wykonawca poezji śpiewanej Leszek Kopeć. Szerszej publiczności znany przede wszystkim jako dziennikarz Radia Wrocław. Jego twórczość wielokrotnie doceniana była podczas przeglądów i festiwali piosenki turystycznej i studenckiej.


Pod koniec maja (30.05., godz. 19.00) na scenie polanickiego Teatru Zdrojowego pojawi się Teatr Tańca AlDancers (Portland, USA). W dwuczęściowym spektaklu artyści zatańczą do muzyki Fryderyka Chopina i Igora Strawińskiego. ALD - Agnieszka Laska Dancers to teatr tańca czerpiący z tradycji baletu klasycznego, tańca nowoczesnego,jazzowego i akrobatycznego. Działa w Portland w stanie Oregon od 2003 roku. Założony został przez Agnieszkę Łaską, tancerkę i choreografkę, wychowankę krakowskiego Baletu Form Nowoczesnych Jerzego Birczyńskiego przy AGH. W dorobku zespołu znajduje się ponad 180 przedstawień. ALD specjalizuje się w ta-necznych interpretacjach utworów muzyki klasycznej. Bilety do nabycia w Teatrze Zdrojowym w cenie 35 zł w przedsprzedaży i 45 zł w dniu koncertu.


MS


Dni Polanicy:


• 1 maja o godz. 19.00 w muszli koncertowej w parku wystąpi zespół Balkan Svedah, prezentujący folk prosto z Bałkanów.


• 2 maja o godz. 19.00 w Teatrze Zdrojowym wystawiony zostanie spektakl Tuwim w sałatce.


• 3 maja o godz. 19.00 w parku zdrojowym wystąpi Chris Jagger z zespołem Buraky. Chris Jagger jest młodszym bratem legendar-nego Micka Jaggera. Artysta wydał dwa pierwsze albumy w 1973 i 1974 roku, ale pozostał w cieniu swojego starszego brata. Po studiach aktorskich zajmował się m.in. projektowaniem ubrań i dekoracji, parał się dziennikarstwem, zrealizował dla BBC Radio 2 program o pionierze bluesa A. Kornerze. Był inicjatorem trzech wielkich koncertów charytatywnych w Anglii - jeden na rzecz Bośni i Hercegowiny, dwa na rzecz Tybetu.


• 4 maja o godz. 16.00 w muszli koncertowejw parku wystąpi Duet Bit.


Szczegóły na www.teatr.polanica.pl
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej