TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Magiczna klasykaW kwietniu (10-13.04) Kłodzko zaprasza na cykl wydarzeń pt. Klasykalia muzyczne. W programie warsztaty i koncerty, m.in. Stabat Mater G. B. Pergolesiego.


Kłodzkie Klasykalia muzyczne obfitować będą w warsztaty i spotkania poświęcone muzyce, m.in. zajęcia wokalne czy chóralne. Nie zabraknie też ciekawych koncertów. W czwartek (10.04) o godz. 18.30 w Centrum Kultury Chrześcijańskiej przy parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Kłodzku (ul. Wyszyńskiego 1) odbędzie się koncert Senhora w wykonaniu częstochowskiej grupy Kalokagathos oraz wokalistki i aktorki Marzeny Lamch-Łoniewskiej. W programie średniowieczne pieśni pielgrzymkowe w językach starohiszpańskim, starofrancuskim, portugalskim i łacińskim. Kolejnego dnia (11.04) organizatorzy zapraszają do Muzeum Ziemi Kłodzkiej (ul. Łukasiewicza 4). Koncert kameralny Sentiments rozpocznie się o godz. 18.00 - w programie utwory: A. Vivaldiego, J.S. Bacha, A. Piazzolli, J. Galliano, A. Chaczaturiana. Wystąpią duety: Tangonetta (Waldemar Goliński – skrzypce, Arkadiusz Gembara – akordeon) oraz uczniowie PSM z Wrocławia (Michał Krzywiecki – skrzypce, Mikołaj Krzywiecki – akordeon). W sobotę (12.04) o godz. 17.00, w auli im. Arnošta z Pardubic (LO im. Chrobrego, ul. Wojska Polskiego 11) odbędzie się koncert muzyki chóralnej Muzyczne pogranicza. Wystąpi Kameralny Zespół Muzyki Północno-Wschodniej i Popołudniowej ProForma pod kierownictwem Marcina Wawruka. W programie znajdą się pieśni do tekstów poetyckich, utwory z repertuaru Bobby’ego McFerrina oraz improwizacje Circlesongs. W niedzielę (13.04) o godz. 21.00 w Centrum Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się ostatni z koncertów. Będzie to widowisko pasyjne Stabat Mater Dolorosa. Utwór Stabat Mater to ostatnie kompletne dzieło krótko żyjącego G.B. Pergolesiego (1710-1736). W widowisku wystąpią: Zespół Muzyki Dawnej Intemperata, kłodzki chór Concerto Glacensis oraz dwa dziewczęce zespoły wokalne z PSM z Kłodzka oraz Bystrzycy Kłodzkiej. Koncertowi towarzyszyć będzie inscenizacja teatralna w wykonaniu kłodzkiego Teatru Małych Form. Wstęp na wszystkie wydarzenia Klasykaliów muzycznych wolny. Organizatorem wydarzenia jest Instytucja Kultury Kłodzko 2016. Szczegóły na www.klodzko2016.pl. Koordynacją artystyczną wydarzenia zajęła się Katarzyna Mąka


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej