TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Magia dwóch kółZiemia Kłodzka wabi wielbicieli dwóch kółek niezliczonymi kilometrami tras. W maju w regionie odbędą się aż trzy imprezy rowerowe.


Ziemia Kłodzka to idealne miejsce dla fanów rowerowych eskapad. Setki kilometrów szlaków z zapierającymi dech w piersiach widokami kuszą nie tylko amatorów, ale również zawodowców. Dlatego od lat kalendarz wydarzeń sportowych regionu zapełniony jest imprezami rowerowymi.


W tym roku sezon zainauguruje Powerade Volvo MTB Marathon, który 10 maja zagości w Złotym Stoku. Zawodnicy zmierzą się z dystansami: mini (18,5 km), mega (39,2 km) lub giga (59,9 km). Start o godz. 10.00. Szczegóły na www.mtbmarathon.com


Radków zaprasza 24 maja na 5. edycję Pętli Stołowogórskiej, czyli Klasyk Radkowski. Supermaraton to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Dystans z jakim zmierzą się zawodnicy to: mini (65 km), mega (130 km) lub giga (195 km). Start pierwszych maratończyków zaplanowano na godz. 8.00. W Klasyku Radkowskim będzie można walczyć również w klasyfikacji rodzinnej (od 2 do 4 osób). O zwycięstwie zadecyduje suma kilometrów i czasów uzyskanych przez członków rodziny. Szczegóły na www.klasykklodzki.com


W ostatnim dniu maja (31.05) Bystrzyca zaprasza na townhill, czyli ekstremalny zjazd rowerami po uliczkach starówki. Townhill, czyli downhill w wersji miejskiej to bardzo widowiskowa konkurencja. Trasa przejazdu obfituje w skocznie, schody, murki i poręcze. Ekstremalni rowerzyści zmierzą się z trasą o dł. 400 m. Początek zawodów o godz. 16.00. Szczegóły na www.townhill.pl


Maciej Schulz


 


Tymczasem ruszyły już interetowe zapisy do siódmej edycji Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska w Maratoni MTB im. Artura Filipiaka Fisha.


Rowerowe mistrzostwa Dolnego Śląska w Zieleńcu


W niedzielę 3 sierpnia zapraszamy do Zieleńca na Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka Fisha.


Półtora tysiąca uczestników startowało już z nami w poprzednich edycjach ścigając się o tytuł Mistrza i Mistrzyni Dolnego Śląska w kolarstwie górskim. W ubiegłym roku zdobył go Piotr Kurczab, student Politechniki Wrocławskiej, który pokonał 55 km. To trasa dla bardziej wytrwałych, do wyboru jest jeszcze drugi wariant, 30 km.


Startujemy na wysokości 880 m, najwyżej ze wszystkich maratonów w Polsce. Trasy są poprowadzone przez malownicze i wymagające Góry Orlickie i Bystrzyckie, stokami Zieleńca, obok czeskiego schroniska Masarykova Chata, Drogą Ku Szczęściu, w pobliżu rezerwatu Torfowisko. Honorowym patronem wyścigu jest Ryszard Szurkowski, legenda polskiego kolarstwa.


Nasza impreza ma już swoich fanów, niektórzy biorą udział w każdej edycji. Jeżdżą solo lub rodzinnie. Jak startująca wspólnie z mężem wrocławianka Monika Strychar, która rok temu założyła koszulkę Mistrzyni Dolnego Śląska. To zawody dla każdego: przed rokiem na podium wspólnie stanęli 70-letni Jan Kocemba i dwunastoletni Marcel Kicaj, najstarszy i najmłodszy z zawodników.


Memoriał upamiętnia Artura Filipiaka „Fisha”, informatyka i entuzjastę kolarstwa. Zawody, które na stałe weszły do kalendarza rowerowych imprez, są częścią ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej „Polska na rowery”. Profesjonalną obsługę imprezy zapewnia Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej. Zapisy już trwają, zapraszamy na www.memorial.bikebrother.pl


a


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej