TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Lutowa beczka śmiechuW lutym Duszniki i Stronie zapraszają na występy kabaretu DNO. Wesołe trio z Dąbrowy Górniczej zapewni publiczności odpowiednią dawkę humoru.


Kabaret DNO powstał w 1996 r oku. Swoją nazwę zawdzięcza szczerości wynikającej z braku doświadczenia estradowego i asekuracji w razie niepowodzeń. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Grupa już w 1999 roku  pojawiła się na ogólnopolskiej scenie kabaretowej, zdobywając na krakowskiej PACE II nagrodę, a przez kolejne dwa  lata z rzędu wygrywając słynny przegląd. Humor prezentowany przez DNO stroni od tematów politycznych i  publicystycznych, koncentrując się na zjawiskach społecznych związanych m.in. z mediami i showbiznesem. Trio w składzie Jarosław Cyba, Wojciech Stala i Adam Mrówka Mrozowicz wykorzystuje w swoich skeczach wiele rekwizytów i  wynalazków. Interesujący jest także podkład muzyczny. Dynamika, Nieprzewidywalność i Oryginalność oto dewiza  grupy. Do najbardziej znanych skeczy kabaretu należą: przeróbka znanych przebojów dyskotek - Wolny Stala, Żwirek i Muchomorek, śpiewający ufok w formalinie, piosenka Niedziela, muzyczna parodia South Park czy zbierająca żniwo  na drodze śmierć odjeżdżająca do piekła na hulajnodze. Przez długi czas zespół brał udział w większości festiwali i  przeglądów w kraju (Ryjek, Mulatka, Lidzbark Warmiński, PAKA, OSPA, Zielona Góra) gdzie oprócz uznania jury  zdobywał najcenniejsze nagrody publiczności. W swoim dorobku artystycznym grupa posiada płytę DVD Kabaret DNO  na złomowisku, na której znajdują się najbardziej znane i lubiane skecze. W najnowszym programie kabaretu  Pocztówki z lodówki zobaczyć można kurtyzanę, znerwicowanego strusia, brakedance prawdziwych raperów, ostatnie chwile japońskiego kurczaka oraz oczywiście tytułową lodówkę zamieniającą się w najnowszy cud techniki. W  dusznickim Dworku Chopina kabaret wystąpi 24 lutego o godz. 19.30, a dzień później (25.02) o godz. 18.00 w  strońskim CETiKu (ul. Kościuszki 18). Cena  biletu w obu miastach – 20 zł.Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej