TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Luksus na 4 kołachLśniące lakiery, skórzane tapicerki, perfekcyjne wykończenie. Miłośnikom motoryzacji na myśl o brytyjskim luksusie przychodzą do głowy dwie marki: Rolls-Royce i Bentley. Już 1 lipca te niezwykłe auta można będzie podziwiać w Bardzie.


Pierwszego lipca ulica Główna w Bardzie pod kątem motoryzacyjnego szychu przebije słynną nowojorską 5 Aleję, moskiewski Arbat, czy też Place du Casino w Monako. Tego dnia niczym ze świata Carringtonów pojawi się na niej ponad 20 samochodów legendarnych brytyjskich marek – Rolls-Royce i Bentley. Motoryzacyjne cuda i ich właściciele zawitają do Barda w ramach III Międzynarodowego Zlotu i Rajdu Zabytkowych Samochodów uznanych brytyjskich firm. Jego uczestnicy wyruszą 29 czerwca z Wrocławia, odwiedzając po drodze Legnicę, Jawor, Strzegom, Dzierżoniów, Bardo, Ząbkowice i Złoty Stok. W mieście cudów pojawią się 1 lipca około południa, gdzie na ulicy Głównej odbędzie się pokaz limuzyn. Uczestnicy rajdu pozostaną w Bardzie do godz. 14.00, zwiedzając przy okazji zabytki miasta. Stamtąd udadzą się do Złotego Stoku i Ząbkowic, gdzie fani motoryzacji będą mieli ostatnią okazję przyjrzeć się z bliska autom z Duchem ekstazy lub skrzydłami na masce. Najstarsze auto, które uczestniczyło będzie w zlocie, Rolls-Royce 20HP, pochodzi z 1927 roku. Wśród okazów nie zabraknie takich legend, jak Rolls Royce Silver Cloud, Corniche, czy Silver Shadow, a także 560-konnego Bentleya Continental GT.


MS


 


Rolls-Royce – Pierwszą fabrykę otworzyli w 1906 r. w Manchesterze Charles Rolls i Henry Royce. W 1931 r. firma Rolls-Royce przejęła markę Bentley. W 1973 r. nastąpił podział firmy, w wyniku którego powstała Rolls-Royce plc, zajmująca się produkcją silników do samolotów i Rolls Royce Motor Cars, wytwarzająca samochody. W 2007 r. podczas aukcji w Wielkiej Brytanii, jeden z egzemplarzy z pierwszego roku produkcji został sprzedany za 3,5 mln funtów.


Bentley – Firma założona została w 1919 r. przez Waltera Owena Bentleya. Marzeniem przedsiębiorcy było stworzenie sportowego auta, które będzie najlepsze w swojej klasie. Pierwszy model, Bentley 3 Litry, powstał w 1919 r., ale wyniki sportowe pojawiły się w 1924 i 1927 r., kiedy Bentley wygrał słynny wyścig Le Mans. W 1931 r. Bentley został kupiony przez Rolls-Royce’a, a w 1998 r. obie firmy weszły w skład koncernu Volkswagena, ale wskutek niedopatrzeń okazało się, że prawa do marki Rolls-Royce posiada BMW, które od 2003 r. sprawuje kontrolę nad tą marką.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej