TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Lokalne ósemkiOd 1 maja w Dusznikach można będzie nabyć pamiątkową monetę o nominale 8 Fryderyków. W Kudowie pojawi się 8 Zdrojów, a na przełomie maja i czerwca do stolicy powiatu zawita 8 Talarów Kłodzkich.

Na awersie monet widnieją herby miast, a na rewersie symbolizujące je zabytki – sanatorium Zameczek na 8 Zdrojach, Dworek Chopina na 8 Fryderykach, Ratusz na 8 Talarach. Emitentami honorowymi monet są urzędy miast, a wybiła je Mennica Śląska. Na rynek trafi po 10 tys. egzemplarzy 8 Zdrojów i 8 Fryderyków oraz 5 tys. egzemplarzy 8 Talarów Kłodzkich. Lokalne monety wykonane zostały ze stopów Golden Nordic oraz Alpaki (imitują złoto oraz srebro).

W Kudowie monety można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej (ul. Zdrojowa 44), a w Dusznikach w punktach oznaczonych naklejką: Tu do nabycia moneta okolicznościowa 8 Fryderyków. Kłodzkie Talary dostępne będą w Punkcie Informacji Turystycznej, w kasie Twierdzy Kłodzkiej, w Muzeum Ziemi Kłodzkiej i przy Turystycznej Trasie Podziemnej.

Monety okolicznościowe nie są środkiem płatniczym i nie podlegają wymianie. Cena 1 monety to 8 zł.

MS


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej