TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Zderzenie w KłodzkuPiąta edycja festiwalu Letnie Zderzenie Teatrów Przestrzeń i Forma połączy w Kłodzku sztukę teatralną i cyrkową z plenerami miasta (20-23.08.).


W programie dominować będą przedstawienia lekkie, łatwe i przyjemne, inspirowane sztuką cyrkową, widowiska teatrów tańca oraz parady i festyny rodzinne. Nie zabraknie także
poważniejszego repertuaru. Festiwal zainauguruje parada (20.08., godz. 15.30), która przejdzie z rynku (pl. Chrobrego) na ul. Wojska Polskiego. Udział w niej wezmą Teatr Znak z Gdańska i Teatr 3.5 z Dzierzgonia. O godz. 21.00 na Kłodzkim Skwerze Kultury wystawiony zostanie spektakl Can't escape (Teatr 3.5). W piątek (21.08., godz.15.30) przez os. Kruczkowskiego przemaszeruje barwna Parada maskotek (Gdańska Szkoła Artystyczna), a po niej rozpocznie się Istny cyrk (Teatr Znak) - w ruch pójdą szczudła, bańki mydlane, żonglerka i inne atrakcje. O godz. 21.00 na placu przy LO (ul. Wojska Polskiego 11) Teatr Tańca Enza ze Słupska wystawi spektakl taneczny KA-BA. Sobota (22.08., godz. 12.00) rozpocznie się spektaklem dla najmłodszych Czerwony Kapturek (Akademia Wyobraźni, rynek). O godz. 15.30 na pl. Chrobrego (rynek) pojawi się Parada maskotek a po niej Istny cyrk. O godz. 20.00 na placu przy LO Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy wystawi
monodram inspirowany prozą Janusza Rudnickiego 3xTAK. Rudnicki (tylko dla dorosłych). Z kolei o 21.30 na Kłodzkim Skwerze Kultury grupa tańca z ogniem i światłem (Ziemia Kłodzka) zaprezentuje Energię Kobiecości. Ostatni dzień festiwalu (23.08., godz. 12.00, rynek) rozpocznie się widowiskiem cyrkowo-teatralnym Tobi Show w wykonaniu Cichego Teatru z Jeleniej Góry, a o 13.30 na os. Kruczkowskiego (ul. Pileckiego) Akademia Wyobraźni przedstawi sztukę O Strachu i Strachu. W razie deszczu niektóre przedstawienia mogą odbyć się Kłodzkim Ośrodku Kultury (informacje na profilu fb organizatora).
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej