TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Letnie granieKoncerty w Villi Polanica oraz w Parku Zdrojowym sprawią, że lipiec w Polanicy będzie niezwykle gorący.


Villa Polanica zaprasza na Źródła Sztuki – drugą edycję niezwykłego wydarzenia, w którym udział biorą ciekawi artyści. Cykl zainauguruje recital gitarowy Agnieszki i Witolda Kozakowskich (4-5.07., godz. 20.00). Kolejne koncerty należały będą do Emose Uhunmwangho, która wystąpi na scenie przed Villą Polanica 11 i 12 lipca o godz. 20.00 oraz do Roberta Kasprzyckiego (18-19.07, godz. 20.00). Ostatnia lipcowa propozycja Villi Polanica to koncerty Marty Bizoń (25-26.07, godz. 20.00). Występ artystki zainauguruje także Muzyczne Parkowanie - plenerowy festiwal muzyczny (11-13.07). Jej recitalodbędzie się w Teatrze Zdrojowym 11.07, o godz. 19.00. Nazajutrz w parku zaprezentowana zostanie m.in. wystawa fotografii autorstwaTadeusza Nalepy, odbędą się koncerty zespołów bluesowych oraz występ grupy Breakout (godz. 19.00). Nazakończenie Muzycznego Parkowania (13.07, w godz.11.00-15.00) organizatorzy wydarzenia zapraszają na koncerty kameralne w różnych częściach Parku Zdrojowego w wykonaniu zespołu Amadeus Trio (dwa klarnety, fagot, wokal - sopran). Artyści wystąpią w strojach z epoki klasycyzmu.


Agnieszka i Witold Kozakowscy


Duet gitarowy występował m.in. w Filharmonii Wrocławskiej, Ossolineum, w katedrach w Legnicy i Rzeszowie oraz Bazylice w Leżajsku.


Emose Uhunmwangho


Wokalistka ukończyła WydziałWokalno-Aktorski w Akademii Muzycznej w Łodzi. Od 2009 r. związana jest z wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol.


Robert Kasprzycki


Artysta zadebiutował na 28. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Belona.


Marta Bizoń


Aktorka Teatru Ludowego w Krakowie, współpracuje z Teatrem im. J. Słowackiego oraz Operą Krakowską. Interpretatorka piosenki francuskiej, włoskiej, klezmerskiej, poetyckiej, aktorskiej i kabaretowej. W Jej repertuarze znajduje sięblisko 200 utworów.


Breakout


Choć dzisiejszy skład grupy daleki jest od tego z 1968 roku, muzycy przybliżają publiczności twórczość jej wielkich nieobecnych: Tadeusza Nalepy, czy Miry Kubasińskiej. Hity grupy to m.in. Poszłabym za Tobą, Gdybyś kochał, hej!, Modlitwa, Na drugim brzegu tęczy.


Amadeus Trio


Tworzone przez dwa klarnety i fagot trio, chętnie występuje w zabytkowych obiektach. Podczas występów muzycy przywdziewają stroje z epoki klasycyzmu, by lepiej oddać klimat, jaki towarzyszył twórcom granych arcydzieł.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej