TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Janerka na ZaduszkachGwiazdą 13. edycji Zaduszek wokalnych w Kłodzku będzie zdobywca Złotego Fryderyka – Lech Janerka.


Lech Janerka to muzyk z olbrzymim i różnorodnym doświadczeniem. To wokalista, basista, autor tekstów i kompozytor. Artysta zadebiutował na festiwalu piosenki studenckiej w 1978 r., jednak prawdziwym początkiem jego muzycznej kariery było powstanie zespołu Klaus Mittfoch. Wielką popularność przyniósł grupie utwór Jezu jak się cieszę.
Muzyk opuścił zespół w 1984 r., by rozpocząć działalność pod własnym nazwiskiem. Artysta jest autorem muzyki do filmów Chce mi się wyć Jacka Skalskiego, czy Obcy musi fruwać Wiesława Saniewskiego. Jego kompozycje można usłyszeć także w filmie Czyż nie dobija się koni? w reż. Sydneya Pollacka.
Nietuzinkowe teksty Janerki ukazały się w formie tomiku pt. Texty Janerka nakładem wrocławskiego wydawnictwa Via Nova.
Lech Janerka jest laureatem kilku statuetek Fryderyka (w kategoriach płyta alternatywna, autor roku i piosenka roku). W 2015 r. artysta otrzymał Złotego Fryderyka za całokształt twórczości, w kategorii muzyka rozrywkowa. Do Kłodzka artystę zaprosiła Agata Bilińska – dyrektor artystyczny i pomysłodawca listopadowego cyklu koncertów. Lech Janerka wystąpi z zespołem. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00, bilety w cenie 39 zł (49 zł – w dniu koncertu) do nabycia w Galerii pARTer (pl. Jagiełły 1).


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej