TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Lato z DusznikamiPod koniec sierpnia (21.08) Duszniki odwiedzi jedna z najpopularniejszych letnich imprez – Lato z Radiem. Wraz z radiowcami do uzdrowiska przyjadą gwiazdy polskiej sceny muzycznej - Kombii i Kasia Kowalska, których wspierać będą satyrycy z kabaretu OT.TO.

W tym roku Lato z Radiem odwiedzi 20 miejscowości, a na jego trasie znajdą się także Duszniki (21.08, boisko przy al. Chopina). Punktualnie o godz. 16.00 z głośników popłynie Polka Dziadek – sygnał rozpoznawczy Lata z Radiem. Kwadrans później sceną zawładnie Pan Japa, który poprowadzi specjalny program dla najmłodszych. W przerwie między występami Pana Japy najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursie przygotowanym przez kanał telewizyjny MiniMini. Przeprowadzone zostaną także konkurencje rodzinne. O godz. 18.00 na scenie zaprezentuje się kabaret OT.TO, a po występie satyryków (ok. godz. 19.00), ekipa Roberta Sowy zaprezentuje przygotowywane od godz. 17.00 specjały z grilla. Muzyka wypełni estradę 40 minut później (19.40). Gwiazdami wieczoru będą zespół Kombii i Kasia Kowalska. W przerwie między koncertami przeprowadzony zostanie konkurs Czy znasz Polskie Radio i Lato z Radiem? - sprawdzian wiedzy tak i nie o wielką stonogę - maskotkę Lata z Radiem. Impreza zakończy się pokazem sztucznych ogni.

Kabaret OT.TO. Grupa założona w 1987 roku. Trio: Wiesław Tupaczewski, Andrzej Tomanek i Andrzej Piekarczyk cenione jest przede wszystkim za muzykalność i kontakt z widzami. Największą popularnością OT.TO cieszyło się w poł. lat 90-tych XX wieku, lansując takie przeboje, jak Zasmażka, Wakacje, Droga Pani Sąsiadko, czy To już lato.

Kombii. Zespół utworzony w 2003 roku z inicjatywy Grzegorza Skawińskiego i Waldemara Tkaczyka. W pewnej mierze stanowi kontynuację popularnej w latach 80-tych grupy Kombi. Dzisiejsze Kombii oprócz Skawińskiego (gitara, wokal) i Tkaczyka (gitara basowa) tworzą Adam Tkaczyk (perkusja) i Bartosz Wielgosz (klawisze). Oprócz nowych aranżacji przebojów: Nasze randez vous, Kochać cię za późno czy Black and white, grupa tworzy nowe kompozycje, tj. Pokolenie czy Awinion.

Kasia Kowalska. Urodzona w Sulejówku piosenkarka pisze teksty, komponuje muzykę, jest także producentką i aktorką. Obdarzona niezwykle czystym i głębokim głosem wokalistka swoją karierę rozpoczęła w zespole Evergreen Roberta Amiriana. Od 1994 roku do teraz ukazało się osiem albumów artystki, z których każdy zyskiwał status złotej lub platynowej płyty. Największe hity to: A to co mam, Oto ja, Co może przynieść nowy dzień, Być tak blisko, Widzę Twoją twarz, Maskarada.


Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej