TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Lato w mieścieW lipcu Nowa Ruda zaprasza na 4. edycję Biegunów Kultury. W programie dwudniowej imprezy (5-6.07) organizowanej w ramach cyklu Lato w mieście wystąpią m.in. Wolna Grupa Bukowina, Piotr Bukartyk i Krzysztof Tyniec.


Pierwszy wieczór wydarzenia (sobota, 5.07., od godz. 20.00) upłynie pod znakiem poezji śpiewanej. Na noworudzkim Rynku wystąpią zespoły Nieobecni i Wolna Grupa Bukowina oraz Piotr Bukartyk. Niedzielny wieczór (6.07) wypełnią koncerty grupy Bieguni, Zespołu Pieśni i Tyńca Nowa Ruda zudziałem Krzysztofa Tyńca, a także spektakl pt. Nie jesteś sama ze Stanisławą Celińską, Krystyną Tracz i Krzysztofem Tyńcem w rolach głównych. Aktorom towarzyszył będzie Wojciech Borkowski z zespołem, który zagra najpiękniejsze piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej. Początek o godz. 19.30. Wstęp wolny.


Nieobecni


Grupa z Głogowa, której twórczość wpisuje się w nurt poezji śpiewanej. W 2011 roku została laureatem Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie.


Wolna Grupa Bukowina


Grupa powstała w 1970 roku w Busku-Zdroju z inicjatywy Wojciecha Belona. Po śmierci założyciela zespół zawiesił działalność, by w nowym składzie powrócić na scenę na początku lat 90-tych XX wieku. Dokonania artystyczne grupy dokumentuje siedem albumów i setki piosenek, wśród których najpopularniejszą jest Majster bieda.


Piotr Bukartyk


Człowiek-orkiestra, autor i kompozytor piosenek, konferansjer, artysta kabaretowy. Prowadzi audycję pod tytułem Ładne kwiatki w radiowej Trójce, występuje w felietonach Wojciecha Manna. Napisał przeszło 400 utworów, a niektóre z nich zostały hitami, np. Kobiety jak te kwiaty.


Bieguni


Zespół powstał w Nowej Rudzie. Porusza się głównie w nurtach piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej oraz folku.


Krzysztof Tyniec


Urodzony w Nowej Rudzie aktor, konferansjer i tancerz. Związany jest z warszawskim Teatrem Ateneum. Przez wiele lat występował w kabarecie Olgi Lipińskiej. Znany był również z programów dla dzieci: Fasola oraz Tik-Tak. Prowadził teleturnieje i Gale Piosenki Biesiadnej.


Szczegóły na stronie www.mok.nowaruda.pl


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej