TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Lato z baletemW lipcu (3-8.07) Lądek zaprasza na 19. edycję Międzynarodowego Festiwalu Tańca - Lądeckie Lato Baletowe. W programie m.in. etiudy taneczne w wykonaniu amerykańskich grup Kean Sense of Rhythm Tap Company oraz Eisenhower Dance Company.


Rokrocznie program Lądeckiego Lata Baletowego obfituje w warsztaty taneczno-choreograficzne, spektakle teatrów tańca oraz spotkania ze znamienitymi artystami z całego świata. Areną festiwalowych spektakli jest Amfiteatr (ul. Orla 7) położony w centrum lądeckiego uzdrowiska. Tegoroczna edycja wydarzenia rozpocznie się w poniedziałkowy wieczór (3.07. Zdrój Wojciech, pl. Mariański 13, godz. 20.00) spotkaniem ze Sławomirem Pietrasem - dyrektorem przedsięwzięcia. Jego gościem będzie Paweł Chynowski – teatrolog, krytyk baletowy, wydawca oraz kierownik programowo-organizacyjny Teatru Narodowego w Warszawie. Panowie zdradzą publiczności wszystkie tajemnice spektaklu baletowego Jezioro łabędzie. Jeszcze tego samego dnia o godz. 21.30 uzdrowisko zaprasza na taneczną inaugurację festiwalu - spektakl baletowy Nulová gravitace w wykonaniu czeskiej grupy baletowej z Tanečni Centrum Praha. Nazajutrz (4.07., godz. 21.30) na scenie zaprezentują się artyści Teatru Muzycznego z Łodzi w spektaklu Kobieta z wydm. Przedstawienie w choreografii i reżyserii Artura Żymełki to baletowa adaptacja powieści Kōbō Abe – studium psychologiczne współczesnego człowieka.
W środę (5.07. Kinoteatr, ul Orla 7, godz. 20.00) Sławomir Pietras poprowadzi spotkanie z Wiesławem Dudkiem. Młody tancerz występuje obecnie na najsłynniejszych scenach baletowych świata, m.in. jest pierszym solistą berlińskiego Staatsballet. Następnie, o godz. 21.30 dwie amerykańskie grupy: Kean Sense of Rhythm Tap Company oraz Eisenhower Dance Company – zaprezentują cykl wybranych etiud tanecznych.
Eisenhower Dance Company, to jedna z najznamienitszych grup tańca współczesnego w Stanach Zjednoczonych. Zespół powstał w 1991 roku, a jego założycielką i dyrektorem artystycznym jest Laurie Eisenhower.
Czwartkowy wieczór (6.07, godz. 20.30) poświęcono młodym adeptom sztuki tańca. W pierwszej części zobaczymy CDC Brzeg Ogniska Baletowego w Żarkach oraz zespoły Balbinki i Quest. Następnie zespoły Flexi Fusion Dance Group i Patos Papatos Dance Company działające przy poznańskim Jazz Dance Studio Anny Beker zaprezentują spektakl Iluzje. Na zakończenie organizatorzy zapraszają na galę baletową w wykonaniu laureatów konkursów w Gdańsku i Szczecinie. W piątek (7.07, godz. 21.30) na scenie głównej pojawi się Prague Chamber Ballet w spektaklu 3 czeskie kwartety.
Ostatniego dnia festiwalu (sobota, 8.07) odbędzie się m.in. koncert Dzieci Dzieciom (godz. 16.00) oraz pokaz finałowy Lądek Miasto Tancerzy czyli prezentacje mistrzów i uczestników warsztatów festiwalowych (godz. 20.00). Wstęp na spektakle jest bezpłatny. Szczegółowy program festiwalu i warsztatów na www.festiwaltanca.ladek.pl


Ewa Chalecka


 
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

27 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej