TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Góry w obiektywieLądecki Festiwal Górski im A. Zawady (21-24.09) to spotkania z wysokiej klasy alpinizmem, seanse filmowe, a od tego roku także spektakle teatralne.


Tegoroczny lądecki przegląd odwiedzą gwiazdy himalaizmu, autorzy przewodników oraz wybitni wspinacze. Pierwszego dniu festiwalu (21.09, godz. 14.00) organizatorzy zapraszają do Jaskini Radochowskiej na wykład i wycieczkę geologiczną w towarzystwie dr Ditty Kicińskiej i dr hab. Michała Gąsiorowskiego. Następnie o godz. 17.30 w Kinoteatrze (ul. Orla 7) rozpocznie się uroczysta inauguracja festiwalu, którą zwieńczy filmowy pokaz specjalny. Jeszcze tego samego dnia, o godz. 21.00 odbędzie się spotkanie z jednym z najlepszych wspinaczy świata – Adamem Ondrą.
W piątek (22.09) organizatorzy zapraszają m.in. na spotkanie z Krzysztofem Wielickim, Januszem Gołębiem, Johnem Porterem i Wojtkiem Kurtyką. W tym samym dniu odbędą się warsztaty techniki prawidłowej asekuracji, które poprowadzą Maciek Ciesielski i Michał Król.
Na kolejny dzień festiwalu (23.09) również przygotowano wiele spotkań. O godz. 16.00 Janusz Majer, Krzysztof Wielicki, Janusz Gołąb i Jerzy Natkański opowiedzą o szansach i zagrożeniach zimowego ataku na K2. Natomiast o godz. 21.00 najlepszy wspinacz free solo czyli Alex Honnold opowie o swojej drodze na szyt. Od godz. 9.00, w kawiarni zdrojowej prowadzone będą warsztaty wspinaczkowe – Jak zdobyć ten szczyt?, które poprowadzą Monika Witkowska (Masyw Vinsona), Bogumił Słama (Matternhorn), Tomasz Kobielski (Piramida Carstensza), Maciej Ciesielski (Alpy). Dla aktywnych przygotowano zajęcia w plenerze: bieg Everest Run, zawody wspinaczkowe (Skały Lądeckie) i zawody drwali. Nie zabraknie też dobrej muzyki. Wieczorem, o godz. 21.00 wystąpi Fisz Emade Towarzystwo oraz Grubson.
Ostatniego dnia festiwalu, w niedzielę (24.09) odbędzie się szereg warsztatów i spotkań. W samo południe, w kawiarni zdrojowej himalaista Paweł Michalski i Dambera Parajuli – szef Prestige Adventure Agency opowiedzą jak zorganizować trekking w Himalajach oraz jak samodzielnie przygotować wyprawę na ośmiotysięcznik. W niedzielnym programie znalazły się również warsztaty plenerowe (Skały Lądeckie) oraz bieg Brubeck K2 Run.
Aby w pełni uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach przeglądu warto zakupić karnet – w ofercie zarówno karnety jednodniowe (od 59 zł) jak i czterodniowe (od 335 zł). Więcej informacji na stronie www.festiwalgorski.pl


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej