TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Lądecki styczeńNieśmiertelna Moralność Pani Dulskiej oraz wieczór autorski Sławomira Pietrasa poświęcony Stefanowi Żeromskiemu, to noworoczne propozycje Lądka.


Już 10 stycznia (godz. 19.00) w najpiękniejszym budynku uzdrowiska – Zakładzie Przyrodoleczniczym Wojciech - odbędzie się pierwszy z trzeciej serii wieczorów pt. Wielcy Polacy, autorstwa mistrza mowy polskiej Sławomira Pietrasa. Tym razem goście uzdrowiska poznają najważniejsze momenty z życia pisarza Stefana Żeromskiego. W tegorocznej edycji cyklu Wielcy Polacy nie zabraknie znanych i mniej znanych postaci ze świata muzyki, tańca i literatury. Autor wieczoru opowie najciekawsze historie z życia mecenaski sztuki Izabeli Czartoryskiej, króla Jana Sobieskiego, malarza i poety Stanisława Wyspiańskiego, kardynała Stefana Wyszyńskiego, aktorki Mieczysławy Ćwiklińskiej oraz tajemniczego polskiego sopranu koloraturowego – Ady Sari. Nie zabraknie też niespodzianek i wyjątkowych gości. Bezpłatne zaproszenia na comiesięczne spotkania ze Sławomirem Pietrasem do
nabycia w budynku Centrum Kultury i Rekreacji (pl. Staromłyński 5).
W ostatni piątek stycznia (28.01), Lądek zaprasza na najsłynniejszą tragifarsę Gabrieli Zapolskiej Moralność Pani Dulskiej. Spektakl w wykonaniu Pracowni Teatralnej Szklani Ludzie rozpocznie się o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej CKiR. Bilety w cenie 2 zł do nabycia tuż przed spektaklem.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej