TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Kurort wrazeńNa początek XV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Uzdrowiskowej Muzyka Świata. Już 11 lipca (środa) w Teatrze Zdrojowym wystąpi Jerzy Połomski z koncertem Stacyjka Zdrój. Początek koncertu o godz. 20.00, wstęp 40 zł. W czwartek 12 lipca w  muszli koncertowej zespół Sentido del Tango zaprezentuje Świat Tanga (godz. 16.00), a w pijalni wód mineralnych o godz.  18.00 rozpocznie się wernisaż Joanny Sron-Gary, malarki i autorki książek dla dzieci. Dzień zwieńczy koncert Andrzeja  Chorosińskiego (organy), Michała Chorosińskiego (recytacja) oraz Igora Cecocho (trąbka). W trakcie koncertu po raz pierwszy wykonany zostanie hejnał polanicki (kościół pod wezwaniem WNMP, godz. 19.30, wstęp wolny). Piątkowy blok  imprez (13.07) rozpocznie się od widowiska dla dzieci Clown Lucianoooo w wykonaniu Horsta Luciano Beckera z Niemiec (muszla koncertowa, godz. 13.00). O godz. 16.00 w tym samym miejscu Tomasz Drabina oraz Szymon Kamykowski  (saksofon) zagrają koncert pt. Tangreen. Będzie to przedsmak wydarzenia wieczoru – koncertu Rentydaty Przemyk i Akustic Trio, który odbędzie się w Teatrze Zdrojowym o godz. 19.30. Wstęp 50 zł. Sobota 14 lipca to m.in. teatr piosenki francuskiej Juliette Graco w wykonaniu Yagi Kowalik (muszla koncertowa, godz. 15.00), występy zespołów G Point Function z Czech (funky-jazz) oraz Hell In Sky (disco ambient) i Megitza Quartet z USA (folk), które odbędą się także w muszli koncertowej. Początek o godz. 17.00. Kolejny dzień festiwalu (15.07) rozpocznie się od spektaklu dla najmłodszych Pan Totti i grzebień  (godz. 13.00, pijalnia). O godz. 16.00 w muszli koncertowej wystąpi Martyna Jakubowicz z zespołem Żona Lota, a o godz.  20.00 w Teatrze Zdrojowym swym subtelnym głosem czarować będzie Katarzyna Groniec. Bilety na koncert w cenie 50 zł.


Tydzień później (22.07) Polanica i Klub Kulinarny Hrabstwa Kłodzkiego zapraszają na V Ogólnopolski Festiwal Pstrąga.  Dziesięć ekip z całej Polski będzie miało za zadanie przygotować przystawkę i danie główne ze sztandarowego produktu  Ziemi Kłodzkiej. Nagrodą w konkursie będzie m.in. nominacja do udziału w Kulinarnym Pucharze Polski. Będą degustacje,  prezentacje kulinarne gwiazd polskiej kuchni, warsztaty, quizy i koncerty. Impreza odbędzie się w Parku Zdrojowym.  Początek o godz. 15.00. Szczegóły na www.mck.polanica.pl


W ostatnią niedzielę lipca (29.07) w uzdrowisku odbędzie się XIII Wielki Festyn Polanicki (Park Zdrojowy od godz. 16.00). Na wstępie zaprezentują się adepci śpiewu ze Studia Wokalnego  MCK, a o 17.00 znany z zespołu Ich Troje Michał Wiśniewski. O godz. 18.30 miłośnicy wody mineralnej już po raz dziewiąty  będą rywalizować o tytuł Mistrza Świata w piciu wody mineralnej na czas. Aktualny rekord wypicia 1,65 l wody wynosi 38,4 s. Na nowego rekordzistę czeka nagroda w wysokości 1000 zł. O udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy u organizatora w Miejskim Centrum Kultury przy ulicy Lipowej 2 (tel. 74 8690643, mck@polanica.pl). Na zakończenie polanickiego festynu zagra zespół Voo Voo (godz. 20.30). Wstęp wolny.


• Karnet na oba koncerty - Renaty Przemyk i  Katarzyny Groniec - w cenie 75 zł, do nabycia w Teatrze Zdrojowym.


 


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej