TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Kulturalny październikFestiwal Muzyki Barokowej oraz spektakle teatralne z doborową obsadą, to propozycje Kłodzka na październikowe popołudnia.


W sobotę 1 października o godz. 20.00 w ramach Festiwalu Muzyki Barokowej w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej odbędzie się koncert Dixit Dominus. Usłyszymy najciekawsze utwory twórców baroku, m.in. Georga Friedricha Händla, czy Antonio Vivaldiego. Wystąpią: Kłodzki Chór Concerto Glacensis z towarzyszeniem Nyskiej Orkiestry Kameralnej oraz soliści.


Nazajutrz (2.10) o godz. 17.00 w Muzeum Ziemi Kłodzkiej (ul. Łukasiewicza 4) odbędzie się koncert Ave Maris Stella w wykonaniu Jasnogórskiego Kwartetu Wokalnego Cantus. Wstęp na oba wydarzenia bezpłatny.


Od 13 do 17 października Kłodzko zaprasza na cykl przedstawień zatytułowany Wielcy Artyści Małemu Miastu. Jako pierwszy w sali widowiskowej Kłodzkiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji (13.10., godz. 18.00) zaprezentuje się legnicki Teatr Modrzejewskiej ze sztuką Pierwsza komunia w reż. Pawła Kamzy. Akcja sztuki rozgrywa się w małym mieście, w którym przygotowania do pierwszej komunii zbiegają się z wyborami samorządowymi. Ubiegająca się o reelekcję prezydent miasta Amelia chce medialnie wykorzystać uroczystość komunii, do której przystąpi jej syn, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Spektakl pełen jest humoru. Ludzkie słabości i dramaty splatają się w nim z pytaniami natury teologicznej.


W piątek 14 października o godz. 18.00 wystąpi łódzki Teatr im. Stefana Jaracza w spektaklu Barbelo o psach i dzieciach reż. Anny Augustynowicz. Przedstawienie podejmuje temat rozpadu tradycyjnych więzi międzyludzkich. Na pierwszy plan wysuwa się motyw straty bliskiej osoby, która powoduje zmiany w życiu pozostałych członków rodziny. Sztuka opowiada o tym, co pozostaje po śmierci, w kontekście wszechobecnej miłości.


Nazajutrz (15.10., godz. 18.00) aktorzy Teatru Polskiego z Wrocławia zaprezentują sztukę Smycz w reż. Natalii Korczakowskiej. Jest to autorski spektakl Bartosza Porczyka, zwycięzcy Przeglądu Piosenki Aktorskiej z 2006 roku, wcielającego się w spektaklu w różne role. Tytuł symbolizuje zniewolenie współczesnego człowieka przez jego uzależnienia. Spektakl nagrodzony został m.in. podczas Dublin Fringe Festival (III nagroda, 2007), Międzynarodowych Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora (2008) oraz w plebiscycie Hity Dekady w kategorii Teatralny i Literacki Hit Dekady na Dolnym Śląsku (2011). Widowisko przeznaczone jest dla widzów powyżej 16. roku życia. Na zakończenie festiwalu - 17 października o godz. 12.00 - Teatr KO-KU zaprezentuje sztukę Hrabstwo Kłodzkie, czyli w kraju Pana Boga.


Na tym nie kończą się teatralne propozycje Kłodzka - 23 października w sali widowiskowej KCKSiR odbędzie się spektakl Sedno nie jest jedno, czyli dywagacje Stowarzyszenia Osób Mówiących Nie Na Temat. Przedstawienie to absurdalny i inteligentny humor nawiązujący do tradycji Monty Pythona. Prześmiewa wszystko co nas otacza – policję, polityków, artystów, sportowców, urzędników. Obsada: Tomasz Bednarek, Jacek Kawalec, Jacek Kopczyński, Sławomir Pacek, Tomasz Sapryk i Piotr Zelt. Spektakl w reżyserii Arkadiusza Jakubika rozpocznie się o godz. 17.00. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w Galerii pARTer (KCKSiR, pl. Jagiełły 1, Kłodzko).


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

9 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Wiesław, Wiesława, Leokadia, Joanna, Natasza, Aneta

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej