TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Kulturalne DusznikiGrażyna Łobaszewska oraz Stare Dobre Małżeństwo, to oferta kulturalna Dusznik na marzec. Dworek Chopina wypełnią ciepłe dźwięki.


Prezentem od Dusznik dla wszystkich pań na Dzień Kobiet będzie koncert Grażyny Łobaszewskiej, który zaplanowano na 7 marca (Dworek Chopina, godz. 20.00). W repertuarze artystki znajdą się przede wszystkim utwory Czesława Niemena z płyty Dziwny jest… w nowoczesnych aranżacjach. Nie zabraknie oczywiście także hitów artystki, tj. Brzydcy czy Gdybyś.


Grażyna Łobaszewska urodziła się w Gdańsku, gdzie ukończyła Podstawową Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu. W latach 1970-72 była słuchaczką gdańskiego Studia Piosenki PRiTV. Zadebiutowała na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W 1972 roku przeprowadziła się do Poznania, gdzie śpiewała w chórkach towarzyszących m.in. Halinie Frąckowiak. W latach 1975-77 współpracowała z grupą S-26 Andrzeja Ellmana. W 1976 roku zdobyła nagrodę dziennikarzy na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie kilka lat później wyśpiewała I nagrodę piosenką Wszystko co złe omija mnie. Była też wokalistką zespołu Crash, z którym występowała na Jazz Jamboree oraz współpracowała z jazz-rockową grupą Cancer. W swoim dorobku Grażyna Łobaszewska posiada 11 albumów. Bilety na dusznicki koncert artystki nabyć można w Dworku Chopina w cenie 15 zł.


Osiemnastego marca Dworek wypełnią dźwięki poezji śpiewanej, którą wykona legenda tego gatunku – zespół Stare Dobre Małżeństwo. Historia grupy sięga początków lat 80-tych XX w. i wywodzi się z duetu wokalno-gitarowego, który tworzyli Krzysztof Myszkowski oraz Andrzej Sidorowicz. Podczas eliminacji do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, zostali zauważeni przez Wojciecha Belona, lidera Wolnej Grupy Bukowina, który zaprosił ich do udziału w FAMIE. Skład zespołu w kolejnych latach zmieniał się. Dziś tworzą go: Krzysztof Myszkowski (śpiew, gitara, harmonijka ustna), Wojciech Czemplik (skrzypce, mandolina), Ryszard Żarowski (gitary), Andrzej Stagarczyński (bas), Dariusz Czarny (gitary) i Przemysław Chołody (harmonijka ustna). Zespół nagrał w sumie 22 płyty. Wśród najpopularniejszych piosenek SDM wymienić można Jak, Madame, Czarny blues o czwartej nad ranem, Cudne manowce. Koncert w Dworku Chopina rozpocznie się o godz. 19.30. Bilety w przedsprzedaży 30 zł, w dniu koncertu 40 zł.


Maciej Schulz
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

1 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Natalia, Edmund, Eligiusz, Blanka

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej