TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Kultowa Nowa RudaW listopadzie Nowa Ruda zaprasza na dwa wyjątkowe wydarzenia, koncerty legendarnego zespołu Kult (15.11) oraz Edyty Geppert z zespołem Vasie (22.11).


Kult – tę formację z pewnością zna większy odsetek Polaków niż tych, którzy wzięli udział w ostatnich wyborach. Zespół powstał w 1982 roku w Warszawie z inicjatywy Kazika Staszewskiego (wokal) oraz Piotra Wieteski (bas), byłych członków jednego z pierwszych polskich punkowych zespołów Poland. Od samego początku antysystemowe teksty Kazika poruszały ważne problemy związane z tożsamością, wiarą czy porządkiem społecznym. Piosenki Kultu szybko zyskiwały uznanie słuchaczy, szybując wysoko na listach przebojów. Początkowo grupa borykała się z cenzurą piosenek, które miały znaleźć się na albumach. W sumie zespół wydał 18 płyt, a takie utwory jak Arahia, Polska, Wódka, Baranek, Celina i wiele innych hitów, stały się hymnami pokolenia. Obecnie Kult tworzą: Kazik Staszewski (wokal), Janusz Grudziński (klawisze), Piotr Moraiwec (gitara), Ireneusz Wereński (bas), Tomasz Goehs (perkusja), Wojciech Jabłoński (gitara), Janusz Zdunek (trąbka), Tomasz Glazik (saksofon) i Jarosław Ważny (puzon). W Nowej Rudzie Kult zagra w hali CTS (Słupiec, ul. Kłodzka 16) 15 listopada o godz. 19.00. Wstęp 65 zł (w dniu koncertu 80 zł).


Tydzień później (22.11) MOK Nowa Ruda (ul. Strzelecka 2a), zaprasza na koncert Edyty Geppert z zespołem Vaise. Edyta Geppert pochodzi z Nowej Rudy. Pierwsze kroki na scenie artystka stawiała w Zespole Pieśni i Tańca Nowa Ruda. W 1984 roku rozpoczęła się jej kariera estradowa - zdobyła I nagrodę na 5. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix 21. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za utwór Jaka róża, taki cierń. Grand Prix na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu artystka otrzymała jeszcze dwukrotnie. W 1986 roku za piosenkę Och, życie kocham cię nad życie oraz w 1995 r. za romans cygański Idź swoją drogą. Edyta Geppert jest też zwyciężczynią Międzynarodowego Festiwalu Piosenki na Malcie oraz w Bratysławie, a także posiadaczką dwóch Wiktorów. W 2007 roku odebrała Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Dwa lata później została odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Koncert w Nowej Rudzie rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp 85 zł. Szczegóły na www.mok.nowaruda.pl
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej