TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Turniej tenorówW ostatnim tygodniu sierpnia (27-30.08) Kudowa zaprasza na 52. Festiwal Moniuszkowski. W programie m.in. turnieje tenorów oraz dwie opery – Rusałka i Anioł dziwnych przypadków.


Tegoroczny Festiwal imienia Stanisława Moniuszki rozpocznie się w samo południe 27 sierpnia. Wydarzenie zainauguruje hejnał festiwalowy, który rozbrzmiewał będzie z balkonu Teatru Zdrojowego (ul. Moniuszki 2). Ten sam motyw muzyczny będzie można usłyszeć o godz. 12.00 przez trzy kolejne dni festiwalu. Kilka minut po hejnale na balkonie sanatorium Polonia rozpocznie się pierwszy z festiwalowych koncertów. Wystąpią: Dariusz Pietrzykowski (tenor) oraz Olga Wołkowa (fortepian). O godz. 16.00 w sali koncertowej pijalni odbędzie się spotkanie z laureatem I nagrody 3. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. A. Hiolskiego, które poprowadzi wrocławska dziennikarka - Wanda Ziembicka. O godz. 19.00 w Teatrze pod Blachą rozpocznie się Turniej tenorów, który poprowadzi Piotr Nędzyński. Wystąpią: Gor Arsenian z Armenii, Tomas Cerny z Czech oraz trzech polskich śpiewaków – Dariusz Pietrzykowski, Dariusz Stachura i Adam Zdunikowski. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii z Hradec Králové pod dyrekcją Istwana Denesa z Węgier. Kolejnego dnia festiwalu (28.08) o godz. 16.00 w pijalni odbędzie się spotkanie z Izabellą Starzec-Kosowską, autorką książki Dziennikarstwo muzyczne w TVP Wrocław w latach 1994-2010, które poprowadzi Wanda Ziembicka. O godz. 19.00 soliści i orkiestra kameralna poznańskiego Teatru Wielkiego zapraszają do Teatru Zdrojowego na operę Bruno Coli Anioł dziwnych przypadków. Również w Teatrze Zdrojowym (o godz. 21.30) odbędzie się koncert laureatów Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. A. Hiolskiego. Artystom na fortepianie akompaniować będzie Mirosław Gąsieniec. W piątek (29.08) o godz. 15.30 organizatorzy festiwalu zapraszają na koncert kudowskiego chóru StaAllegro do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego (ul. Słoneczna). O godz. 17.30 na Rondzie Tkacza odbędzie się koncert trzech tenorów: Marka Szymańskiego, Karola Bochańskiego oraz Bartłomieja Szczeszka. Ostatni punkt piątkowego programu to koncert Moniuszko – reżyseria i kierownictwo muzyczne Janusz Monarcha. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00 w Teatrze Zdrojowym. Ostatniego dnia festiwalu (30.08) o godz. 11.00 w parku zdrojowym wystąpi Dechovy Orchestr Mesta Hradec Kralove z Czech pod dyrekcją Ladislava Tyrnera. O godz. 15.00 ruszy barwny Korowód Moniuszkowski, a o godz. 19.00 wystawiona zostanie opera Rusałka Stanisława Dvorzaka. Spektakl odbędzie się w Teatrze pod Blachą.


Ewa Chalecka
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

2 grudnia 2022
Imieniny obchodzą:
Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej