TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Zaduszki dla ZauchyDrugiego listopada Kłodzko zaprasza na ósmą edycję Zaduszek Wokalnych. W programie m.in. utwory Andrzeja Zauchy w wykonaniu Kuby Badacha.


Koncert Tribute to Andrzej Zaucha w wykonaniu Kuby Badacha w wykonaniu Kuby Badacha utworów nieżyjącego muzyka w nowej aranżacji. Kłodzka publiczność usłyszy m.in. Byłaś serca biciem, Bądź moim natchnieniem, C’est la vie czy Siódmy rok. Obok Kuby Badacha wystąpią Jacek Piskorz (fortepian) oraz Maciej Kociński (saksofony). NIedzielny koncert stanowi również promocję płyty poświęconej twórczości Andrzeja Zauchy. W nagraniu krążka udział wzięli wybitni muzycy, m.in. Henryk Miśkiewicz i Robert Majewski. Na płycie znajduje się 14 utworów. 


Kolejną atrakcją wieczoru będzie występ Agaty Bilińskiej i Roho Konara – opiekunów artystycznych Zaduszek Wokalnych. Artyści zaprezentują standardy jazzowe oraz impresje na temat wybranych utworów. Duet współpracuje ze sobą od 11 lat. Agata Bilińska, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach jest wokalistką, autorką tekstów i muzyki. Roho Konar to gitarzysta i kompozytor, absolwent Polskiego Instytutu Muzycznego w Łodzi i Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat festiwalu Jazz nad Odrą i Wałbrzyskiej Jesieni Estradowej.


Tegoroczne Zaduszki rozpoczną się o godz. 18.00 w sali widowiskowej KCKSiR. Bilety w cenie 35 zł do nabycia w Galerii pARTer (pl. Jagiełły 1). 


ECh


Jakub Bartłomiej Badach


Muzyk, kompozytor, wokalista, aranżer i prducent muzyczny. Dwukrotny laureat Fryderyka - nagrody polskiego przemysłu fonograficznego. W 1988 r., dwunastoletni wówczas muzyk nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego, m.in. przez Jacka Cygana. Przez wiele lat artysta współpracował z zespołem Poluzjanci. W 2002 r. grupa dała koncert w klubie Baggot Inn na Manhattanie, a następnie wraz z Kayah wystąpiła w prestiżowej sali Avery Fisher Hall w Lincoln Center. Od 1999 r. muzyk występuje w zespole Bernarda Maselego – The Globetrotters, z którym wydał cztery płyty. Występuje również solowo. Do tej pory współpracował m.in. z Katarzyną Gertner, Robertem Jansonem, Dorotą Miśkiewicz, Anią Szarmach.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej