TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Satyra na politykęW sobotę (23.09) Kłodzko zaprasza na wieczór pełen humoru autorstwa Krzysztofa Daukszewicza. Artysta zaprezentuje swój najnowszy program Nareszcie w Dudapeszcie.


Krzysztof Daukszewicz to popularny satyryk, poeta, kompozytor, gitarzysta i piosenkarz. Współtworzył kabaret Gwuść. Zadebiutował w I edycji Biesiady Humoru i Satyry (1976) w Lidzbarku Warmińskim w autorskim programie kabaretowym Dookoła Wojtek, za który otrzymał II nagrodę. Dwa lata później zamieszkał w Warszawie, gdzie do 1981 r. występował w kabarecie Na Pięterku Związku Polskich Autorów i Kompozytorów. W latach 1979-84 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku i do 1986 r. prowadził wraz z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. W latach 1986-1990 współpracował z kabaretem Pod Egidą. Artysta z powodzeniem realizował autorskie recitale i programy telewizyjne m.in. Na tronie, U pana Krzysia, Rozmowy ze zgryzem. Od 2005 r. jest stałym gościem na antenie programu TVN24 - Szkło kontaktowe. Autor sztuk teatralnych Cycek, Bunkier, zbioru satyrycznego Między Worłujem a Przyszłozbożem oraz wielu książek, piosenek i felietonów. Jest laureatem wielu nagród m.in. Złotej Szpilki na II Biesiadzie Humoru i Satyry (1977), Złotego Mikrofonu (1991), nagrody miesięcznika Szpilki (1991), Złotego Kamertonu (1992), Prometeusza (1997).


Nareszcie w Dudapeszcie to tytuł najnowszego program autorskiego Krzysztofa Daukszewicza. Satyryk opisuje i wyśmiewa absurdy polskiej sceny politycznej. Artyście towarzyszy pianista Mieczysław Grochowski. Kłodzkie spotkanie z satyrykiem rozpocznie się o godz. 18.00 w sali widowiskowej KCKSiR-u. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w Galerii pARTer (pl. Jagiełły 1).
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

24 września 2017
Imieniny obchodzą:
Gerard, Teodor, Tomira, Tomir, Rupert, Dora, Maryna

Dzisiejsze wydarzenia

  • Dolnośląski Festiwal Muzyczny – Koncert na cztery ręce (Zuzanna i Maciej Batorowie – organy). Krosnowice, kościół pw. św. Jakuba Apostoła, godz. 19.00, wstęp wolny.

  • 22. Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady. Lądek.

  • Bieg 6 Szczytów. Międzygórze, godz. 9.00.

  • Święto ziemniaka. Kudowa, skansen w Pstrążnej, godz. 14.00.

  • Rozwiń listę
Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej