TA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Babcine piosenkiNowa Ruda zaprasza 23 stycznia wszystkie babcie i dziadków (ale nie tylko) na koncert Krystyny Giżowskiej.


Artystka urodziła się w Wałbrzychu. Na scenie zadebiutowała w wieku 14 lat jako solistka Zespołu Pieśni i Tańca Transportowiec w Koszalinie. Kolejnym krokiem w jej karierze było zajęcie 2. miejsca na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu w 1968 r. a honorowa nagroda publiczności na kolejnym Festiwalu Piosenki Żołnierskiej zaowocowała współpracą z wojskowymi zespołami Radar i Flotylla. Tam nauczyła się m.in. dykcji, emisji głosu i ruchu scenicznego. Profesjonalną karierę rozpoczęła w latach 70. XX w. występując jako solistka w zespołach wojskowych.
W 1976 roku na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Soczi wyśpiewała 2. nagrodę. To był początek jej popularności. W kolejnych latach zdobywała laury w Austrii (1977), NRD (1978 i 1979) oraz w Szwecji (1981). Rok 1984 przyniósł jej Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. Przeboje artystki to Złote obrączki, czy Przeżyłam z tobą tyle lat. W swoim dorobku ma kilkanaście płyt. W Nowej Rudzie Krystyna Giżowska wystąpi w sali widowiskowej MOK (ul. Strzelecka 2a) o godz. 18.00. Wstęp 35 zł. Może właśnie bilet na koncert będzie świetnym prezentem dla babci i dziadka, by dzięki hitom z lat 70-tych i 80-tych, powspominali dawne czasy?
W lutym (23.02) MOK Nowa Ruda przygotuje coś specjalnego dla młodszej publiczności – w mieście wystąpi zdobywający popularność zespół My3.
Podziel się tym co czytasz:

Blip Flaker Twitter Facebook Nasza klasa


< Powrót do listy artykułów

29 listopada 2022
Imieniny obchodzą:
Błażej, Saturnin, Fryderyk, Margerita

Dzisiejsze wydarzenia

Brak informacji

Punkt informacji
Panorama Ziemi Kłodzkiej